Polisliğe giriş için yaş sınırı değiştirildi

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle erkek ve kadın adaylarda yaş sınırı değiştirildi.

Polisliğe giriş için yaş sınırı değiştirildi
Polisliğe giriş için yaş sınırı değiştirildi
GİRİŞ 28.09.2010 10:15 GÜNCELLEME 28.09.2010 10:15

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde yapılan değişiklik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, daha önce askerliğini yapmamış erkekler ile kadın adaylar için 27 olan yaş sınırı 28'e, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için 29 olan yaş sınırı ise 30'a çıkarıldı.

YORUMLAR 17
 • ilker gökpınar 7 yıl önce Şikayet Et
  Askerlik Yapma Şartı Olmalı !!!. Neden mi? Bu Mesleğe yeni giren bir kısım arkadaşlarımızda, halâ ünv. ortamındaymış gibi hal ve hareketler var. Vatandaşla iletişimlerinde zaman zaman yanlışlar yapıyorlar. Tabi tamamı için söylenemez. Bu meslek dışarda öğrenilir. Okulda değil.Yani eski yeniye öğretir.Fakat bazı ark. ben 4 yıllık ünv. mezunuyum sen 2 yıllık veya lise mezunusun muhabbetine giriyorlar. Meslsğs girerken kafalarında farklı düşünceler oluyor.Meslsğs Yeni giren ark. Çevi ve karakolda bir süre çalıssa meslsğs daha kolay alışır.
  Cevapla
 • mücahid elibol 7 yıl önce Şikayet Et
  ya kardeşim ben renk körüyüm. neden ben asker veya polis olamıyorum... lakin devletim beni er yapmasını biliyor...bana ehliyet veriyor... ben resim öğretmeni olabiliyorum...ama polis.subay ve itfaiyeci olamıyorum.... neden
  Cevapla
 • Orhan 7 yıl önce Şikayet Et
  Hakan denen şahsa!. Cemaatle yaş sınırının ne alakası var.senin de akrabalarından bu yaş sınırına takılan varsa ve şartlara uyuyorsa onlarda bundan faydalanabilir.bırakın bu cemaat düşmanlığını.hak eden kazanır.kimsenin de zoruna gitmesin.
  Cevapla
 • Hakan AYDIN 7 yıl önce Şikayet Et
  cemat :). hayırdır cemaatlerde ya da eşiniz dostunuzda yaş sınırını aşmış kişiler fazlaca mı mevcut :p
  Cevapla
 • ibrahim lamba 7 yıl önce Şikayet Et
  Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş için diyor iyi okuyun. Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş için diyor iyi okuyun Eğitim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Afrin kahramanı Yelda Hemşire büyüksün
ABD'de 66 senatörden Erdoğan'a tehdit dolu mektup!