Ceyhan'da kurtuluş coşkusu yaşandı

Adana'nın Ceyhan ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönümü törenlerle kutlandı. Törende halk oyunu gösterisi sunan açık cezaevindeki hükümlüler büyük beğeni topladı.

  • GİRİŞ06.01.2011 14:23
  • GÜNCELLEME06.01.2011 14:23
Ceyhan'da kurtuluş coşkusu yaşandı

Kutlamalar muharip gazilerin Ceyhan Kaymakamlığı mehter takımı eşliğinde tarihi demirköprüden yürümesiyle başladı.

Mehteran takımı eşliğinde Atatürk Caddesi ve Kızılay caddesinden törenin yapılacağı Cumhuriyet meydanına kadar yürümeye başlayan muharip gazilerin havaya sık sık ateş açması vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Cumhuriyet meydanındaki törende Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, geçmişte ecdadın yaptığı kahramanlıkların bugün çocuklara anlatılması gerektiğini söyledi.

Daha sonra, Ankara Seymenler Kulübü ile Gamze Bağcı Kuyumcu yönetimindeki Ceyhan Açık Cezaevi hükümlülerinin halk oyunu gösterisi yer aldı.

35 yaşındaki doğuştan iki ayağı sakat olan ve tahliyesine 19 gün kalan Hüseyin Gürbüz adındaki hükümlünün halay başı olarak yapmış olduğu gösteriler uzun süre alkışlandı. Hükümlülerin ortaya koymuş oldukları halk oyunu gösterisi katılanlara farklı bir kurtuluş günü yaşattı. Ceyhan Kaymakamlığı mehter takımının verdiği konser ise coşkuyla izlendi. Daha sonra şiir, resim ve kompozisyon, atletizm ve santraç dalında yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Törene Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, AK Parti milletvekilleri Necdet Ünüvar ve Vahit Kirişçi, MHP Adana milletvekilleri Muharrem Varlı, Kürşat Atılgan, Yılmaz Tankut ve çok sayıda protokol katıldı.

KAYNAKCİHAN

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat