Yıldız’a hakaretten öğrencilere dava açıldı

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın, Erciyes Üniversitesi akademik yıl açılış törenine katıldığı sırada sloganlar söyleyerek hakaret ettikleri belirtilen iki üniversite öğrencisine dava açıldı.

  • GİRİŞ08.02.2011 13:20
  • GÜNCELLEME08.02.2011 13:20
Yıldız’a hakaretten öğrencilere dava açıldı

Tüm Gençlik Birliği üyesi olan öğrenciler, ‘Amerikancı AK Parti, Cumhuriyet'e sahip çık' diye de slogan atmıştı.

Bakan Taner Yıldız, geçen yıl Erciyes Üniversitesi akademik yıl açılış törenlerine katılmak için üniversite kampus alanındaki Sabancı Kültür Merkezi’ne gitti.

Merkeze giriş sırasında üniversitenin iletişim fakültesi öğrencisi olan Ramazan Delifişek ve Lale Delidağ sloganlar atarak protestoda bulunmuştu.

Olay sonrasında gözaltına alınan öğrenciler ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmışlardı. Cumhuriyet savcılığı tarafından yapılan soruşturma sonrasında haklarında dava açılan öğrencilerin yargılanmalarına başladı.

İlk duruşmaya Tüm Gençlik Birliği Kayseri Şube Başkanı Sinan Sungur ve birlik üyesi öğrencilerle gelen Ramazan Delifişek ve Lale Delidağ, duruşma çıkışında açıklama yaptı.

Şube Başkanı Sinan Sungur, mahkemeden çıkacak kararın kendilerini bağlamadığını ve yapacakları protestoları engellemeyeceğini ifade etti. Öğrenciler ise duruşmada ifade verdiklerini ve ileri bir tarihe duruşmanın ertelendiğini söyledi.

Etiketler

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat