9 günlük bayram tatili herkese değil!

Bakanlar Kurulu kararıyla kamu kurumlarına bayram tatili 9 güne çıkarılırken, bankalar ve özel sektör için 1.5 günlük idari tatil geçerli değil. Özel kurumlar kendi izin planlamasını yapacak.

 • GİRİŞ24.08.2011 08:02
 • GÜNCELLEME24.08.2011 08:02
9 günlük bayram tatili herkese değil!

Bayramda özel sektörde 9 günlük idari izin yok
Başbakan Bülent Arınç’ın pazartesi günü Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamayla, tüm kamu kurumlarında çalışanların bayram tatilleri 9 güne çıkarıldı

Arife günü olan 29 Ağustos günü yarım, 2 Eylül günü de tüm kamu kurumlarında çalışan personel idari izinli sayıldı.

Özerk kurullar dahil kamu çalışanlarının hemen tamamı bu bayramda 9 gün izin yapabilecek, 1.5 günlük bu süre yıllık izinden sayılmayacak. Bankalar ve özel sektör için ise idari tatil geçerli olmayacak. Ancak bankalar ya da özel sektör kuruluşları da kendi kararları dahilinde 9 günlük tatil uygulayabiliyor. 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzalayacağı genelge ile, kamu kurumlarında personel izni yasal dayanağa kavuşacak.

Ancak kamunun tüm kurumlarında, idari izin verilen 1.5 gün içinde “asgari personel” bulundurma şartı geçerli olacak.

Milliyet

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar3

 • mebrure kolay 6 yıl önce Şikayet Et
  başbakan bülent arınç/ fikir zikir mi olmuş. ayrıca nerdeyse hiç noktalama işareti kullanılmamış.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • pretty 6 yıl önce Şikayet Et
  özel sektörde çalışanın canı çıksın. Bu ülkede özel sektörde çalışanlara yönelik hiç hak hukuk kanun yok ne var ne yok kamu kuruluşunda çalışanlar. devlet insanların 12 saat mesaisiz çalışmasına resmi tatillerde zamsız mesaisiz çalışmalarına göz yumuyor nediyor iş buldunda beğenmiyorsun. bu ülkede tatil yapılacaksa herkese yapılmalı özel sektörde işçisini zorunlu çalıştıracaksa yüksek mesaiden ödeme yapmalı. kimsenin insafı yok çoğu yer 3 gün tatil verdi çalışanlarına. hiristiyan alemine bakın adamlar noelde bir ay tatil yapıyorlar.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • yorumlu yorum 6 yıl önce Şikayet Et
  tüm kamu kurumlarında çalışanların bayram tatilleri 9 güne çıkarıldı. Tüm kamu kurumları 29 Ağustosta yarım gün, 2 Eylülde tüm gün Resmi Tatilde Değil...ve kamu kurumlarının tümü 29 Ağustos günü yarım, 2 Eylül günü de tüm gün, hergün verdiği hizmetini de veriyor iken ''tüm kamu kurumlarında bayram tatili 9 güne çıkarıldı'' nasıl oluyor anlamadım...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat