Öldürülen PKK'lı sayısında son rakam

Dün 24 şehit verilmesinin ardından karadan ve havadan yapılan operasyonlar sınır içinde ve ötesinde devam ediyor.. Dün 21 olan öldürülen PKK'lı sayısı arttı..

Öldürülen PKK'lı sayısında son rakam
Öldürülen PKK'lı sayısında son rakam
GİRİŞ 20.10.2011 11:00 GÜNCELLEME 20.10.2011 11:00

Dün Yüksekova ve Çukurca'daki saldırılarda 24 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.

Saldırı sonrası savaş uçakları Kuzey Irak'taki hedefleri vuruyor. Karadan da Hakkari dağ komando birlikleri sınırlı kara harekatı gerçekleştiriyor. Reuters, 21 PKK'lının öldürüldüğünü duyurmuştu..

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'n Çukurca'dan bizzat yönettiği operasyonda son bilgilere göre bu rakamın 25'i geçtiği öğrenildi..

200 PKK'LI SALDIRMIŞTI

PKK'lı teröristler, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi.

İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

 

YORUMLAR 71
 • ugrdrsn 6 yıl önce Şikayet Et
  Merakla Beklenen Soru. Merakla Beklenen Soru. Niçin Van Havaalaninda SEHITLER icin toren yapilmadi ?
  Cevapla
 • Aziz Tekin 6 yıl önce Şikayet Et
  biz millet olarak. lafazan döneminden akıl ve teknoloji dönemine giremedik. malesef..
  Cevapla
 • enver kaymakçı 6 yıl önce Şikayet Et
  Kekliktepede konuşlu askerler kimi kimden ve nasıl koruyordu?. Kekliktepede şehit ve gazi olan askerlerimiz gerçekten gerekli olduğu için mi ordaydı yoksa 800 000 askeri silah altında tutmak için yurdun değişik yerlerine rastgele amaçsızca dağıtılmış vatan evlatları mıydı?Bu da yakında internete düşer mi ki acaba karakolun yeri yanlıştı diye birileri kapalı kapılar ardında konuşur mu ki?Bu yeri yanlış seçilmiş karakollarda bir general çocuğu hiç askerlik yaptı mı veya yapar mı sorusuna evet diyebilirsek terörün de sonu da gelir.
  Cevapla
 • Aziz Tekin 6 yıl önce Şikayet Et
  ya akif arkadaşım. yani irana saldırılacak. her ne kadar şiilerle aramızda mezhep yönnüden çatışma olsa da . La ilahe illallah diyenle mi savaşırısn, yoksa abd ile mi? israil ilemi? yani yanlış birşeylerin var gibime geliyor. abd tasını tarağını alıp gidecek buralardan..
  Cevapla
 • Aziz Tekin 6 yıl önce Şikayet Et
  ayrıca arkadaşlar,. bu coğrafi bölgede kimse rahat ve huzur beklemesin. İslam'ın sınır bekçiliği yapaılan yerde elbette hainlerle mucadele devam edecektir.Pkk bittiğinde,emin olun başka bir mihrak harekete geçirilecektir. tek çözüm,İslam'ın reçetesidir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sahte hesaptan yazan CHP'li Yedekci rezil oldu!
Fenerbahçe'den amansız takip!