PKK'nın Hakkari sorumlusu öldürüldü

PKK'ya yakınlığıyla bilinen haber ajansı ANF, 10 Ekim'deki hava harekâtında örgütün 3 üst düzey yöneticisinin öldürüldüğünü açıkladı. Öldürülen PKK yöneticilerinin isimleri:

PKK'nın Hakkari sorumlusu öldürüldü
PKK'nın Hakkari sorumlusu öldürüldü
GİRİŞ 22.10.2011 06:57 GÜNCELLEME 22.10.2011 06:57

İbrahim Doğan'ın haberi

Saldırıda, terör örgütü PKK'nın askerî kanadı HPG'nin askerî konsey üyeleri Yücel Halis ve Guhar Çekirge ile KCK'nın yürütme konseyi üyesi Rüstem Osman hayatlarını kaybetti. Yücel Halis'in, PKK'nın Hakkari sorumlusu olduğu belirtiliyor.

12 Mehmetçiğin şehit düştüğü Dağlıca baskınının planını da Halis'in hazırladığı, bu saldırıda kaçırılan 8 askerin teslimi sırasında hazırlanan tutanağa da PKK adına imza attığı ifade ediliyor. Halis'in ismi, 37 kişinin yanarak can verdiği Madımak katliamıyla ilgili soruşturmada da geçmişti. Terörist Yücel Halis, örgüt içinde 'Koçgiri celladı' adıyla da biliniyordu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kavaklı ile başlayan operasyonları, terör örgütü PKK'nın kayıplar vermesine ve örgütün Hakkari-Şırnak'ta güç kaybetmesine sebep oldu. Bu operasyonlarda terör örgütü sadece militan düzeyinde değil, üst seviyede de ciddi kayıplar verdi. Operasyonda öldürülen Rüstem Cudi'nin Hakkâri-Çukurca karayolunda mayınlı ve silahlı pusuda 9 güvenlik görevlisinin şehit edilmesiyle sonuçlanan eylemi planladığı ortaya çıkmıştı. Cudi'nin örgüt içinde HPG Komutanı Fehman Hüseyin ve KCK üyesi Nureddin Sofi'yle birlikte en güçlü üç Suriyeli komutandan biri olduğu kaydedildi.

ZAMAN

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD duyurdu! Türkiye'den sonra bir ülkeye daha S-400 tehdidi
İstanbul Valiliği Suriyeliler için süre verdi