'PKK'nın 7 yöneticisi öldürüldü' iddiası

Taraf Yazarı Emre Uslu, son hava harekatlarında terör örgütü PKK'nın 7 üst düzey yöneticisinin öldürüldüğünü açıkladı. Uslu öldürülen elebaşlarının isimlerini de verdi.

'PKK'nın 7 yöneticisi öldürüldü' iddiası
'PKK'nın 7 yöneticisi öldürüldü' iddiası
GİRİŞ 22.10.2011 08:58 GÜNCELLEME 22.10.2011 08:58
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Habertürk'te Akşam Raporu programına katılan Taraf Yazarı Emre Uslu yerel kaynaklara dayandırarak son hava harekatlarında PKK'nın üst düzey 7 yöneticisinin öldürüldüğünü öne sürdü.

"Bu yıla kadar etkili olamayan hava harakatlarında PKK'nın lider kadrolarının da hedef alındığı ve öldürüldüğü görülüyor. Son operesyonlarda toplamda 7 tane PKK'nın üst düzey yönetici öldürüldü." diyen Uslu, öldürülen PKK'lıların arasında Rustem Cudi, Alişer Koçkiri kod adlı Yücel Halis, Çiçek Kıçi kod adlı elebaşlarının bulunduğunu söyledi.

PKK'ya yakın yayın organlarında bu 7 isimden üçünün isminin geçtiğini diğer dört ismin de önümüzdeki günlerde açıklanmasını beklediğini kaydeden Uslu, şöyle devam etti:

"Öldürülme biçimi ve öldürüldükleri yer de önemli. Kuzey Irak'taki kamplarda saklanıyorlardı. Oralardaki mağaralarda saklanıyorlardı. Şimdiye kadar kullanılan bombalar etki etmiyordu. Aselsan'ın geliştirdiği bombaların kullanıldığı ve mağaraların içinde de patlama gücüne sahip bombalar olduğu ifade ediliyor.

Şimdiye kadar teknik ekipman bakımından yeterli olmayan bombalar ve ordu içinden birtakım insanların işlerini ciddiyetle yapmamasından dolayı hava hareketları başarısız olmuştu. Şimdi ise 7 tane üst düzey PKK'lının öldürüldüğünü görüyoruz."

HABERTÜRK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 34
 • Yörükbeyi 7 yıl önce Şikayet Et
  TÜRKÜN ORDUSU GELİYOR. Heyt be aslanlarım yürüyün zaman zafer kazanma zamanıdır.Durmak yok kökünü kazıyana kadar bu soysuzların.Allah yardımcınız olsun. Dualarımız sizinle.
  Cevapla
 • Selahaddin 7 yıl önce Şikayet Et
  pişkinliğin bu kadarı.... hani eski iddialarınız ne oldi..heron ihaneti,ergenekon ihaneti falan...demekki bu kadar can kaybı sizin o köhne teorilerinizden bağımsız çok daha temelli bir sorunun sonucu..Allkah aşkına siz gölge etmeyin de belki bu sorun çözülür herkes evinde oturur..yoksa gidişat hiç iyi değil..milliyetçi iller kürtlere saldırıyor.onlar düşünmüyorlarki doğuya türk memur gelemediği zaman bölünme sonuçlanmış olacaktır..cehaletin bu kadarına pes...
  Cevapla
 • Hamza D. 7 yıl önce Şikayet Et
  pkk cıyaklamaya başladı durmayın saldırın kahraman mehmeçıklerimiz. Açıklamada, �10 Ekim 2011 günü Xakurke-Xinere alanlarımıza dönük TC ordu güçlerinin kapsamlı bir hava saldırısı gerçekleşmişti. Bu saldırıda KCK Yürütme Konseyi Üyesi Rüstem Cudi (Rüstem Osman), HPG Askeri Konsey Üyemiz Çiçek Botan (Guhar Çekirge), HPG Askeri Konsey Üyemiz Alişer Koçgiri (Yücel Halis), Bölük komutanımız Nazlıcan (Rındaxan Kayra), Eşref Argeş (Ömer Çetinkaya), Roj Amara (Rabia Atan) ve Dr. Amara Çiya (Gülistan Çiftçi) arkadaşlarımız gebermişlerdir� denildi. (ADAMLAR FENA HALDE DAYAK YIYOR SALDIRILARA CEVAP VERECEKLERİNİ SÖYLÜYORLAR AĞIR ZAİAT VERDİKLERİ KESİN DURMAK YOK KAFİRLERİ GEBERTMEYE DEVAM ALLAH KAHRAMAN ASKERLERİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN..) BU AÇIKLAMALAR MALUM AJANSTAN ALDIM..ADAMLAR AĞLAMAYA BAŞLADI..
  Cevapla
 • Yavuzhan Karagöz 7 yıl önce Şikayet Et
  Tayyip eline silahı aldı gitti öldürdü 7 üst düzey yöneticiyi. Bu arada tayyip zamanda yolculuk yaptı, 19 ekimde vurulup şehip düşen askerlerimizin intikamı için 10 ekime yolculuk yaptı ve orada 3 tane kıytırıp yöneticiyi öldürdü.
  Cevapla
 • Fethi Gonullu 7 yıl önce Şikayet Et
  Tarafa güvenmeyin... aponun kankisidir kendileri... Belki milletin gazini almak icin yalan bir haberdir... ama tüm kalbimle degil 7 binlercesinin gebertilmesini istiyorum...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul'daki en ucuz kiralık daireler
Devlet Başkanı Savunma Bakanı'nı itti: Kenara çekil!