Bayram için gidiş dönüş bilet almış!

Van depreminde hayatını kaybeden öğretmen Alime Paşa (25), memleketi Manisa’nın Gördes ilçesine bağlı Güneşli beldesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Bayram için gidiş dönüş bilet almış!
Bayram için gidiş dönüş bilet almış!
GİRİŞ 25.10.2011 16:45 GÜNCELLEME 25.10.2011 16:45

Alime öğretmenin, depremden yarım saat önce annesi Melahat Paşa ile telefonda görüştüğü, Kurban Bayramı'nda yanlarına gitmek için gidiş dönüş uçak bileti aldığı öğrenildi.

Erciş ilçesine bağlı Çelebibağ beldesinde öğretmenlik yapan ve depremde, Erciş'te kaldığı beş katlı binanın çökmesi sonucu hayatını kaybeden Alime öğretmenin cenaze namazı, Çarşı Camisi’nde öğle namazını müteakip kılındı. Namaza babası Ahmet Paşa, annesi Melahat Paşa, erkek kardeşi Mehmet Paşa, Konya’nın Bozkır ilçesinde öğretmenlik yapan kızkardeşi Akile Paşa, Gördes Kaymakamı Davut Gül, Belediye Başkanı Muhammed Akyol, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Menderes Aydın, İlçe Müftüsü Şevki Kesici, yakınları ve çok sayıda belde sakini katıldı. İlçe Müftüsü Şevki Kesici'nin kıldırdığı cenaze namazının ardından Alime öğretmen, belde mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ailenin üç çocuğunun en büyüğü olan ve daha önce Konya’da sözleşmeli öğretmenlik yapan Alime Paşa, 10 ay önce Çelebibağ'da kadrolu olarak göreve başlamıştı. Erciş ile Çelebibağ arasında servisle gidip gelen Paşa, üç öğretmen arkadaşıyla birlikte kalıyordu. Depremin olduğu gün diğer arkadaşlarları, kahvaltı için başka bir yere gitmişti. Evde tek başına olan Alime öğretmen, depremden yarım saat önce annesiyle telefonla görüşmüş, iyi olduğunu ve oralarda havaların güzel gittiğini söylemişti. Amcaoğlu Reşat Paşa, “Diğer arkadaşları kahvaltı için evden ayrılmış. Deprem olmadan yarım saat önce annesiyle telefonla konuşmuş. Kaldığı evin kolonları duvarlara yaslanmış ve muhtemelen başından darbe almış, izi var. Oradaki doktor da darbe sonucu ölmüş olabileceğini söyledi. Alime, Kurban Bayramı'nda ailesinin yanına gelecekti. Hattâ önceden uçak biletini gidiş dönüş olarak almıştı.” dedi.

KAYNAK: CİHAN
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gece gündüz çalışıp bu işin hakkını verelim
Terör örgütü PKK yöneticisinden CHP adayı İmamoğlu'na oy çağrısı