Türkiye yurt dışından yardım talep ediyor

Türkiye, bölgenin yeniden inşa safhası için kendisine daha önce yardım teklifinde bulunan tüm ülkelerden dış yardım kabul etmeye hazır olduğunu ilgili ülkelere bildirdi.

Türkiye yurt dışından yardım talep ediyor
Türkiye yurt dışından yardım talep ediyor
GİRİŞ 25.10.2011 21:28 GÜNCELLEME 25.10.2011 21:28
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arama-kurtarma aşamasını izleyecek olan yeniden inşa safhasında yurtdışından çadır, prefabrik konut ve barınma konteynerlerine ihtiyaç duyulacağını Dışişleri Bakanlığına bildirdi.

Bakanlık da bu bilgi kendisine intikal eder etmez, Türkiye'ye daha önce yardım önerisinde bulunmuş tüm ülkeler ve uluslararası kuruluşlar nezdindeki temsilciliklerine söz konusu kalemlerden oluşan dış yardımı kabul etmeye hazır olunduğunun ilgili ülke makamlarına bildirilmesi talimatı gönderdi.

Kaynaklar, bu aşamada yabancı ülkelerden ve uluslararası kuruluşlardan bilgi beklenmekte olduğunu da kaydettiler.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • ismail 7 yıl önce Şikayet Et
  yazıklar olsun.... demek bu ülke bu kadar aciz bir deprem karşısında. çok güzel olmuş dış ülkeler için bu; ülkenin halini gözler önüne sermişler, zayıflığını, güçsüzlüğünü daha ne sayayım ki. kendi gö..nü toplayamayan ülkeden kime ne hayır gelir...
  Cevapla
 • Hamza D. 7 yıl önce Şikayet Et
  bedelli isteyenler. bedelli paralarını vana yollasın gitsinler 15 ay askerlik yapsınlar askerliklerini vanda yapsınlar oradaki çalışmalara bi fiiil asker olarak katılsınlar yanı her alanda elamana ihtiyaç duyulacak inşşaat vs aklınıza ne geliyora kalifiye eleman yokluğu çekmesin vanlı dostlarımız kardeşlerimiz dindaşlarımız..hadi bedelli lobisi yapın bir hayır..:)
  Cevapla
 • SİYAHNUR 7 yıl önce Şikayet Et
  hamza d. ye cevab. hamza kardeş göndermediğimi nerden çıkardın şimdi.. sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. sadakanın bu şekli caizdir. bedelli meselesine gelince hamza kardeşim. bu ülkede elit dediğimiz tabaka yani burjuva sınıfı zaten çocuklarına bedelli askerliği bi şekilde yaptırıyor. gönderiyor yurt dışına cocugunu.. ee gönderdi ne oldu... ne olacak çalıştı gözüktü çalışmadıgı bir işte.. eee şimdi ne oldu peki... ne olacak dövizli askerliği yapmaya hak kazandı... hamza kardeşim bu ülkede bedelliyi isteyen tabaka yemesinden giymesinden kısmış biraz para biriktirmiş bu parayıda bedelli askerlik ümidyle bi kenara sıkıştırmış olan orta halli yada dar geçimli ailelerin cocuklarıdır unutmayın... burjuva kesimi işini yürüttüyor zaten. sen duydunmu bu ailelerin çocukları şehid olmuş hiç... peh peeehhh.. duyamazsın nerdeeenn... vesselam..
  Cevapla
 • Hamza D. 7 yıl önce Şikayet Et
  boşverin yahuu yardım istemeyi. sadece kimse yokmu derneği 70 milyon tl topladı...bu sadece başlangıç..bu hızla gidersek üç dört aya yeni bir van kurarız. tüm türkiye yurt dışındaki vatandaşlar vs seferber oldu...inşallah paralar yerine ulaşır...
  Cevapla
 • metin sancak 7 yıl önce Şikayet Et
  BU KADAR MI ACİZ BU DEVLET,PEKİ İSTANBULDA OLURSA SİZZCE NE YAPACAK DEVLET. İSRAİL HARİÇ ALINABİLİR YARDIM AMA,TOPLASAN HEPSİ HEPSİ 5000 KONUT YAPAR YIKILAN.olsun 8-10 binkonut.yani istanbuldaki toki projelerinden sadece 7-8 tanesi kadar.TOKİ bu kadar lüks konutu yaptıacağına peşkeş çektiği mütahitlerinin hepsini yığsın oraya bakın bakalım neler oluyor.herkese sıfır daireler verilir.maliyetler de düşük hem de.YALNIZ ŞU KIŞ İÇİN DEVLETİN BARAKA EVLER VE ÜCRETSİZ DOĞALGAZ SAĞLAMASI LAZIM YURTTAŞLARIMIZA.böyşece kullanmadığımız için irana rusyaya ceza ödemek yerine hiç olmazsa vatandaşımızın ilikleri ısınır siz de kotayı doldurmuş olursunuz.şimdi başlansa inşaatlara,yaza kadar da herkes konutlarına yerleşmiş olur zaten.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'nin hedefi: Kayıp 430 bin seçmen
Çinli mühendis yaptı milyonlar izledi