Kartepe deniz otobüsü kaçırıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait İzmit Karamürsel arasında sefer yapan deniz otobüsü kaçırıldı. Bakan Yıldırım programını iptal etti. Gemiye müdahale hazırlığı var.

Kartepe deniz otobüsü kaçırıldı
Kartepe deniz otobüsü kaçırıldı
GİRİŞ 11.11.2011 19:45 GÜNCELLEME 11.11.2011 19:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İzmit -Karamürsel seferini yapan Kartepe adlı deniz otobüsü 5 kişi tarafından kaçırıldı. Kaçıranların gemi 4 gemi mürettabatı ile birlikte 20 yolcunun üzerindeki cep telefonlarını topladığı geminin Yalova istikametine doğru gittiği belirtiliyor.

Gemi mürettabatlarından birinin gemiyi 1 kişinin kaçırdığını, İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ise HPG isimli bir örgütün ismini duyurmak için bu eylemi gerçekleştirdiği yolunda bilgi aldıklarını söyledi. 

Üzerinde bomba bulunduğunu söyleyerek personeli etkisiz hale getirilen Deniz Otobüsünün Darıca Tuzla bölgesinde bulunduğu belirtiliyor.

Deniz Otobüsü'ne müdahale ile için özel tim tarafından hazırlık yapıldığı bir sahil güvenlik botunun deniz otobüsünü yakın takibe aldığı belirtiliyor.

Diğer taraftan programı dolayısı ile Erzurum'a inen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım olayı haber alır almaz aynı uçakla dönüşe geçtiği belirtiliyor.

Geminin kaç kişi tarafından kaçırıldığına ilişin çelişkili açıklamalar geliyor.  Başlangıçta 5 kişi tarafından kaçırıldığı söylenen geminin bir kişi tarafından kaçırılmış olabileceği söyleniyor.

6 saatlik yakıtı bulunan geminin 20.00 itibarı ile iki saatlik yakıtını harcadığı belirtiliyor.

Adalar yakınlarına gelen gemiyi 3 sahil botunun yakından izliyor.

KAYNAK: HABER7.COM
YORUMLAR 3
 • hasangulten 7 yıl önce Şikayet Et
  işte pkk nın düştüğü durum. pkk ve onun kollarının artık askere ve polise saldırmaya gücü yetmiyor.çünkü askerimizden ve polisimizden karşılığını alıyorlar. güçleri ancak masum sivilleri taşıyan bir deniz otobüsünü kaçırmaya yetiyor,yani sıradan bir vatandaşın bile eline bir oyuncak tabanca alıp yapabileceği eylemleri yapacak kadar düştüler. işte bu askerimizin ve polisimizin pkk törörü karşısında verdiği başarının sonucudur.
  Cevapla
 • Muharrem 7 yıl önce Şikayet Et
  DİKKAT. Dikkat HPG sözde halk savunma güçleri, bunlar PKK nın uzantısı,deniz yoluyla imralıya doğru gidebilirler dikkatli olmak lazım benden sölemesi.........
  Cevapla
 • amed2123 7 yıl önce Şikayet Et
  Kim kaçırmış!!!. HPG mi kaçırmış??? haberin detayı yok mu?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan sitem etti: Bu tutumları bizi çok çok üzmüştür
Ve PKK'nın sözde Karadeniz ana karargahı bulundu!