Deniz Otobüsü için yoğun önlemler

Deniz otobüsünün kaçırılması İstanbul'da polisi alarma geçirdi. Tuzla, Kadıköy, Bostancı İskelesi olmak üzere bir çok iskelede güvenlik önlemi aldı.

Deniz Otobüsü için yoğun önlemler
Deniz Otobüsü için yoğun önlemler
GİRİŞ 11.11.2011 22:00 GÜNCELLEME 11.11.2011 22:00

Polis Bostancı İskelesi’nde de önlem aldı

Karamürsel arasında sefer yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait ‘Kartepe’ adlı deniz otobüsü akşam saatlerinde terör örgütü PKK üyesi olduğu iddia edilen kişi ya da kişilerce kaçırıldı. Deniz otobüsünün kaptanını silahla etkisiz hale getiren kişi ya da kişiler, rotanın Yalova yönüne çevirilmesini istedi. Kaptan yardımcısı yetkilileri arayarak deniz otobüsünün kaçarıldığı bilgisini verdi. İhbar üzerine Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi alarma geçti. Deniz otobüsü ekipler tarafından takibe alındı.

Olay sebebiyle İstanbul polisi de kırmızı alarma geçti. Deniz otobüsünün gelme ihtimaline karşı İstanbul’daki iskelelerde güvenlik önlemleri alındı. Kadıköy Bostancı İskelesi’nde de hareketli saatler yaşandı. Çok sayıda resmi ve sivil polis ekibi iskelede önlem aldı. İskeleye kamp kuran basın mensupları da canlı yayın araçlarıyla bağlantı gerçekleştiriyor.

Bakan Yıldırım programını değiştirdi

Kocaeli'de deniz otobüsünün kaçırılması nedeniyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Erzurum programını yarıda keserek Ankara'ya hareket etti. Bakan Yıldırım'ın Ankara'ya gelişinin ardından konu hakkında bilgi almak üzere Bakanlığın Denizcilik'le ilgili bölümünde oluşturulan kriz merkezine geçeceği öğrenildi.

Yalova’daki bekleyiş devam ediyor, seferler iptal edildi 

 Gölcük seferini yaparken kaçırılan Kartepe isimli deniz otobüsünün bir ara yönünü Yalova’ya çevirmesi üzerine iskelede alınan önlemler devam ediyor. Yalova iskelesinden saat 21.30'dan itibaren seferler iptal edildi.

Yalova İskelesi’nde polisler, sivil savunma araçları ambulanslar hazır bekletiliyor. Olağanüstü durum sebebiyle 21.30 Pendik seferi de dahil olmak üzere İDO seferleri iptal edildi.

İskele terminal binasına gelen vatandaşlar seferlerini iptal olduğunu öğrenince şaşkınlık yaşadı. İskelede bekleyiş devam ederken iç bölüme gazeteciler dışında kimse alınmıyor.

GEMİDEKİ PERSONELİN İSİMLERİ

Kocaeli'nde kaçırılan 'Kartepe' isimli deniz otobüsünde 4 mürettebatın olduğu öğrenildi. İstanbul açıklarına doğru götürülen deniz otobüsünde çalışan görevlilerin isimleri ise şöyle: Deniz Otobüsü Kaptanı Cumhur Tuncel, mürettebatlar Egemen Erdoğan, Hüseyin Karaaslan ve Mehmet Göktaş.

 

KAYNAK: CİHAN
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
YSK'nın gerekçeli kararı ile ilgili son dakika gelişme!
Galatasaray taraftarına şişeli, kemerli saldırı