Dünyanın en kalabalık 20 ülkesi

Bölgesel Çevre Merkezi Türkiye, Birleşmiş Milletler (BM) Nüfus Fonu verilerine göre, dünyanın en kalabalık 20 ülkesi belli oldu. Türkiye en kalabalık 20 ülke arasında yer aldı.

Dünyanın en kalabalık 20 ülkesi
Dünyanın en kalabalık 20 ülkesi
GİRİŞ 28.11.2011 01:57 GÜNCELLEME 28.11.2011 01:57

Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, iklim değişikliğinin günümüzde tüm dünya nüfusunu ilgilendiren en önemli sorun olduğu belirtilerek, iklim değişikliğinin sadece iklimlerde görülen gözle görülür değişiklikler değil, dünyanın ekolojik sisteminin hızla bozulması, kaynakların tükenmesi, bazı türlerin evrimleşirken, bazı türlerin tamamen yok olması anlamına geldiği vurgulandı.

İŞTE DÜNYANIN EN KALABALIK ÜLKELERİ

Bu değişimlerin, nüfusu hızla büyüyen dünyanın, 2030 yılından itibaren nüfus artışı ve kaynak yetersizliğiyle ilgili farklı konulara çözüm arayacağını ortaya koyduğu kaydedilen açıklamada, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu verilerine göre, 31 Ekim'de dünya nüfusunun 7 milyara ulaştığı belirtildi.

7 milyarlık dünya nufusunun en kalabalık ülkesi bilindiği gibi Çin Halk Cumhuriyeti. Çin'in ardından sırasıyla Hindistan ve ABD geliyor.

Türkiye 72. milyona varan nufusuyla ilk 20 ülke arasına 18. sıradan giriyor.

kullan

ETİKETLER
sıralama
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • kadir 6 yıl önce Şikayet Et
    İşlemlerin yapılmaması ve Yanlış İşlemler. Her şey güzelde o gazete küpürünün görntüsünü koymak yerine kendiniz bir tablo hazırlasaydınız daha güzel olmazmıydı
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İsmail Küçükkaya CHP aracında
3'üncü Havalimanı'ndan muhteşem fotoğraflar