Bugün hangi illerde okullar tatil?

Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerinde eğitime ara verildi. Kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilen il ve ilçelerin isimleri şöyle:

Bugün hangi illerde okullar tatil?
Bugün hangi illerde okullar tatil?
GİRİŞ 18.01.2012 15:21 GÜNCELLEME 18.01.2012 15:21

Zonguldak

Zonguldak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde eğitime yarın ve cuma günü de ara verilecek.

Zonguldak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime iki gün daha ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Kentte yoğun kar yağışı nedeniyle pazartesi, salı ve bugün eğitim öğretime ara verilmişti.

MALATYA

Malatya'nın Pütürge ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Pütürge Kaymakamlığından alınan bilgiye göre, ilçede bir çok yolun ulaşıma kapalı olması nedeniyle bugün ve yarın eğitime 2 gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

Bu arada, Kubbe Dağı'ndaki yoğun kar yağışı nedeniyle 4 gündür Malatya'ya ulaşımın sağlanamadığı Pütürge ve Doğanyol ilçelerinin yolu da tek yönlü olarak açıldı. Yolun ulaşıma açılması üzerine Pütürge Devlet Hastanesi'nden Malatya'ya hasta sevki de başladı.

-Mahsur kalan 6 işçi kurtarıldı-

Öte yandan, Malatya'nın Hekimhan ilçesinde elektrik hatlarında meydana gelen arızayı gidermek için çıktıkları arazide mahsur kalan 6 işçiyi İl Özel İdaresi ekibi kurtardı.

Hekimhan'ın bazı köylerinde kar yağışı sonrası elektrik hatlarında meydana gelen arızayı gidermek için göreve çıkan 6 işçi, Yukarı Sazlıca köyünden döndükleri sırada Deveci köyü mevkisinde tipi ve fırtınaya yakalandı.

Bölgede mahsur kalan işçiler, İl Özel İdaresinin karla mücadele çalışmalarını yürüten ekiplerince yaklaşık 3 saat sonra kurtarıldı.

AKSA Hekimhan İşletme Şefi Kemal Kuşcu, vatandaşa kesintisiz bir şekilde elektrik vermek için ellerinden gelen bütün imkanları kullandıklarını belirtti. Kuşçu, ''İlçemizde kış şartları zorlu geçiyor. Gece dahi görevli personelimiz hizmet vermektedir. Personelimiz, kar ve soğuğa aldırmadan görevlerini sürdürüyor'' dedi.

RİZE

Rize'de kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime Çamlıhemşin ilçesinde 2, Kalkandere ilçesinde ise 1 gün ara verildi.

Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşımda doğabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak eğitime Çamlıhemşin'de 2, Kalkandere'de ise 1 gün ara verildiği bildirildi.

Eğitime Kalkandere'de yarın, Çamlıhemşin'de ise 20 Ocak'ta yeniden başlanacak.

MUŞ

Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Muş Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, kentte aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

Açıklamada olumsuz hava koşullarının etkisini devam ettirmesi halinde bu sürenin uzatılabileceği bildirildi.

ERZİNCAN

Erzincan ve 5 ilçesinde eğitime bir gün daha ara verildi.

Edinilen bilgiye göre, kentte etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle yarın Erzincan merkez ve bazı ilçelerinde okullar tatil edildi.

Erzincan İl Hıfzıssıhha Kurulu ve ilçe hıfzıssıhha kurullarının aldığı karar doğrultusunda Erzincan merkez, Çayırlı, Otlukbeli, İliç, Tezcan ve Kemaliye ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

BİTLİS

Bitlis'te etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

Bitlis Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde eğitime yarın ve perşembe günü ara verildiği belirtildi.

Bitlis'te eğitime 20 Ocak Cuma günü başlanacağı kaydedildi.

BARTIN

Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime bugün de ara verilecek.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt, yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, ilçeler ile bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın da ara verilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

Kar yağışı nedeniyle Bartın'da bugün de eğitime ara verilmişti.

ZONGULDAK

Zonguldak da okulların bugün tatil edildiği açıklamasından sonra Valilikten yapılan ikinci açıklamada okulların 19-20 Ocak 2012 tarihlerinde de tatil edildiği duyuruldu. Açıklamada şöyle denildi:

“Meteoroloji Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre ; İlimizde yoğun kar yağışı devam edeceğinden aşırı buzlanma ve ulaşımda meydana gelen aksamalardan dolayı iI Merkezi, Merkeze bağlı belde ve köylerde ; tüm okulöncesi, ilköğretim, ortaöğretim, yaygın eğitim kurumları ile ,Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Özel Dershanelerde 19-20 Ocak 2012 Perşembe ve Cuma günü (iki gün süreyle) eğitim-öğretime ara verilmiştir.”

MALATYA

Malatya'nın Pütürge ve Arguvan ilçelerinde kar nedeniyle okullar iki gün tatil edildi.
İlçelerde kar yağışı olması ve bazı köylerin yolunun da kar nedeniyle kapalı olmasından ilçe kaymakamlıklarının aldığı karar gereği, ilköğretim ve liselerde 18 Ocak Çarşamba ve 19 Ocak Perşembe günleri tatil ilan edildi.

MARDİN

Mardin'de yoğun kar yağışı sebebiyle okullar 1 gün tatil edildi. Tarihi şehir, kar yağışı ile beyazlara büründü. Mardin'in yüksek rakımlı köylerinde ise kar yağışı sebebiyle ulaşım bağlantısı kesildi.
Kar yağışına en çok çocuklar sevinirken, zincirsiz birçok araç yolda kaldı. Kaldırımlardaki kar nedeniyle vatandaşların yürümekte zorlandıkları gözlendi.

DÜZCE

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde İlköğretim okullarına kar tatili bir gün (18 Ocak 2012) uzadığı belirtildi. Akçakoca Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kararı gereği aşırı buzlanma nedeniyle köy ve ilçelerdeki tüm okulların kar tatili bir gün suretiyle uzatıldığı belirtildi.

Kar tatilinin bir gün uzadığını duyamayan öğrenciler ve veliler okulların bir gün tatil olduğunu okul önlerinde anlayarak evlerine geri döndüler. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri belediye anons sistemiyle okulların tatil edildiğini duyurdular.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Milyonları sevindiren çılgın proje
SSM paylaştı! Başarıyla gerçekleştirildi...