Bursa'da mekanik otopark hizmete girdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Güzelyalı İDO iskelesi otoparkında kapasiteyi artırmak için mekanik sistem katlı otopark sistemine geçti.

  • GİRİŞ22.08.2012 11:36
  • GÜNCELLEME22.08.2012 12:38
Bursa'da mekanik otopark hizmete girdi

Yetersiz kalan feribot iskelesi otoparkının kapasitesini artırmak maksadıyla başlatılan mekanik sistem katlı otopark hizmete girdi. Büyükşehir Belediyesi, İDO hızlı feribot ve deniz otobüsü seferlerini artırmasının ardından yetersiz kalan iskele otoparkına mekanik sistemle çare buldu. 60 mekanik katlı otopark sistemiyle başlatılan uygulama şu an otoparkın kapasitesini 60 araç olarak artırmış durumda. Özellikle birkaç günlüğüne feribotla İstanbul'a giden yolcular mekanik otoparkın üst katlarını, günü birlik park eden araçlar ise alt katları tercih ediyor.

Otoparkın günlük ücreti 10 lira, ilk bir saati ise bir lira. Bir TL daha sonraki saatler için 4 TL olarak ücretlendiriliyor. Asansörlü mekanik otoparkların alt katlarına park eden araçlar ise anahtar teslim edilerek park ediyor. Araçlarını güvenli bir şekilde otoparklara bırakacaklarına inandıklarını söyleyen vatandaşlar, park meselesinin çözüme kavuşmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

KAYNAKİHA

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat