Bebek yüzlü katil Alanya'a yakalandı

Adam öldürme, gasp ve bıçaklama suçlarından hükümlü olarak kaldığı Şanlıurfa Cezaevi'nden firar eden, kamuoyunda "Bebek yüzlü katil" olarak tanınan Ali Kaya, Antalya'nın Alanya ilçesinde yakalandı.

  • GİRİŞ18.08.2004 21:22
  • GÜNCELLEME18.08.2004 21:22
Bebek yüzlü katil Alanya'a yakalandı

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, adam öldürme, gasp ve bıçakla yaralama suçlarından 15 yıla mahkum olan Ali Kaya, 9 ay önce Şanlıurfa Kapalı Cezaevi'nden firar etmişti.

  

Alanya'da da çeşitli gasp olaylarına karışan cezaevi firarisi Kaya, Jandarma Komutanlığı ekiplerince yol devriyesi görevi yapıldığı sırada bir otomobil içinde Erdal Yılmaz adına düzenlenmiş sahte kimlikle yakalandı.

  

Jandarma tarafından sorgusu tamamlandıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından yeniden tutuklanarak cezaevine konulan Ali Kaya, Manisa Ruh ve Akıl Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören ve kamuoyunda "Çivici katil" olarak bilinen Ayhan Kartal'ı öldürmüştü.

  

Ali Kaya, 1997 yılında Alanya'da amcası Celal Kaya'yı, Adana'da annesine tecavüz eden Zeynel Abidin Gümüş'ü öldürmüş, çeşitli olaylarda da Alanya'da 5 kişiyi bıçaklamıştı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat