Gülen'den Cübbeli'yi hıçkırıklara boğan hediye

Fethullah Gülen ve Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ünlü arasında soğuk rüzgârlar estiği iddiaları tartışılırken ABD'den gelen sürpriz bir hediye Cübbeli Ahmet Hoca'ya duygusal anlar yaşattı.

Gülen'den Cübbeli'yi hıçkırıklara boğan hediye
Gülen'den Cübbeli'yi hıçkırıklara boğan hediye
GİRİŞ 12.09.2012 09:31 GÜNCELLEME 12.09.2012 16:43

Fethullah Gülen, cezaevindeki Cübbeli Hoca'ya iki imzalı kitabını gönderdi. Gülen, kitapların ilk sayfasına "Mübarek hocamız Ahmet Efendi Hazretleri" diye başlayan övgü dolu sözler yazdı.

ABD'DEN İKİ KİTAP GELDİ

Fethullah Gülen ve Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ünlü arasında soğuk rüzgârlar estiği iddiaları tartışılırken ABD'den sürpriz bir hediye geldi. Gülen, Metris Cezaevi'ndeki Cübbeli Ahmet Hoca'ya "El-Kulubu'd-Dari'a" ve "Beyan" adlı iki kitabını gönderdi. Fethullah Gülen, gönderdiği kitaplarının ilk sayfalarına el yazısıyla notlar yazıp imzasını da attı. Gülen, yazdığı notlarda Cübbeli Ahmet Hoca'dan, "Mübarek ve mümtaz hocamız Ahmet Efendi Hazretleri" gibi övgü dolu sözler kullanıyor.

YUSUF PEYGAMBER BENZETMESİ

Cübbeli'nin cezaevine girişini Yusuf Peygamber'in zindana atılmasına benzeten Gülen, en yakın zamanda serbest kalmasını ve 'halkı uyandırma va doğru yola çevirme' hizmetine dönmesi için de dua ediyor.

'CEMAAT İFTİRALARA İNANMADI'

Metris Cezaevi'nde yatan Cübbeli Ahmet Hoca, kendisine getirilen hediyenin ardından yaşadığı mutluluğu ise bir yazı yazarak anlattı:

"Rüyamda muhterem Hocaefendi Hazretleri'nin bana dua ettiğini görmüştüm. Ben size içeri girdiğim günden beri muhterem Fethullah Hocaefendi'nin nezih cemaatinin bana atılan iftiralardan beri olduğunu bildirmiştim. İşte 5 Eylül Çarşamba günü Muhterem Hoca'mızın hediye gönderdiği iki eserinin üzerine hatt-ı destiyle kaydetmiş bulunduğu şu iki ithaf yazısı bunun en bariz şahidi olmuştur."

"ÇOK DUYGULANDIM, HIÇKIRIKLARLA AĞLADIM"

Cübbeli Ahmet Hoca, hediyeleri getiren Gülen'in "talebesi"yle cezaevinde yaptığı sohbete ilişkin ise şunları yazdı: "Talebesi, sohbet sırasında Hocaefendi'nin benimle ilgili haberleri izlerken gözyaşlarını tutamadığını ve 'Bunca yıl dinimize hizmet etmiş, müşarun bilbenan (parmakla gösterilen) bir Hocaefendi'nin şahsında tekrar İslam'a darbe indirilmek isteniyor. Bu iftiraları asla kabul etmem ve inanmam, kurtuluşu için dua ediyorum' dediğini nakletti. Bu fakir kardeşiniz muhterem Hocamızın tazim ifade eden medhiyelerine asla layık biri değilim. Okuyunca çok mahcup oldum, ama "Fazilet ehlini ancak fazilet ehli tanır" kaidesince değerli Hocamız kendisine münasip bir üslup kullanmıştır. Hizmet ettiğim camianın bazı hocaları kıskançlık yüzünden bana bu zulmü reva görürken muhterem Hocaefendi'nin bana şefkatle yaklaşması beni çok duygulandırmış ve şu yazıyı yazarken hıçkırıklara boğmuştur."

"BAĞIŞLAMANIZ DİLEĞİYLE"

"Sizin geniş ilminize göre olmasa da kutsal üzüntünüzü hafifletir ümidiyle sunuyorum. Cüret ve cesaret sayarsanız bağışlamanızı dileyerek."

"YUSUF PEYGAMBER GİBİ"

"Her zaman Sünnî duygu ve düşüncenin sesi soluğu olmasını bilmiş, aydınlık ruh, Yusuf Peygamber yolunda (zindana giren), Yusuf Peygamber gibi çilesini çeken, İslam'a sadakat ve sabır abidesi, kutlu ve seçkin Ahmet Efendi Hazretleri'nin en yakın zamanda mübarek irşad (halkı uyandırma ve doğru yola çağırma) vazifesine dönmesini Allah'tan dilerim."

HABERTÜRK

ETİKETLER
ahmet ünlü
YAZDIR
YORUMLAR 74
 • M.ALİ KORKUT 5 yıl önce Şikayet Et
  yok bu işte bir iş. sadece din kardeşliği.hocaefendi tarafından önceden yaşanmış çok örnekleri de var.cübbeli ahmet hoca da aynısını yapardı.
  Cevapla
 • Hamza D. 5 yıl önce Şikayet Et
  var bu işte bir iş. ama ne iş çözemedi her iki hocayıda severim lakin bu işi çözemedim..
  Cevapla
 • M.ALİ KORKUT 5 yıl önce Şikayet Et
  fethullah gülen hocamız ne derse doğrudur. çünkü onun dedikleri kuran ve sünnetin dışında birşey değil.kuranın bir harfini değiştirmek bile küfür sebebidir.herkeste hocasının dediğini doğru kabul eder.zaten kurana ve sünnete aykırı hareket eden hocaların da cemaati sorrgular ve peşinden de gitmez.sizin başka cemaatler hakkında bildikleriniz yanlış olabilir onun içyüzünü tam bilmek gerekir.
  Cevapla
 • M.ALİ KORKUT 5 yıl önce Şikayet Et
  sadık güneş demiş ki. allahın kullarına olan inancımız ve bağlılığımız ise, ancak o kulların değişmez islam ölçülerine uygunluğu ile sınırlıdır.zaten ahmet bolat'ın da dediği bu.bırak hocaefendiyi ,allah (cc) ve rasulune (sav)aykırı davranan kendim olsam kendimi tanımam.ama ben hocaefendiyi tanıyorum senin de bu gibi insanları tanıman dileğiyle.
  Cevapla
 • sadık güneş 5 yıl önce Şikayet Et
  ahmet bolat demiş ki:. " fethullah gülen hocamız ne derse doğrudur" demiş ve 7 kişi de bunu beğenmiş. allah ve resulü ne derse doğrudur. bunun dışında herkes hata yapabilir. dolayısıyla bu gibi sözler resmen şirktir! biz müslümanlar allah ve resulüne kayıtsız şartsız iman ederiz, bundan başka hiçbir kula, kayıtsız şartsız bağlanmayız, allahın kullarına olan inancımız ve bağlılığımız ise, ancak o kulların değişmez islam ölçülerine uygunluğu ile sınırlıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Pentagon'dan 'Menbiç' ile ilgili ilk açıklama!
Bakanlık açıkladı! İşte Türkiye'nin şifalı suları