Yardımeli, kurban için sefere çıktı!

Yardımeli Derneği, Kurban 2012 Organizasyonunu "Kurban Yakınlaşmadır, Paylaşmadır, Bayramlaşmadır" sloganıyla başlattı. Dernek 30 ülkede 40 bölgede kurban keserek muhtaçlara ulaştıracak.

Yardımeli, kurban için sefere çıktı!
Yardımeli, kurban için sefere çıktı!
GİRİŞ 03.10.2012 19:10 GÜNCELLEME 03.10.2012 19:10

Başta Türkiye olmak üzere Arakan, Somali, Filistin-Gazze, Sudan, Suriye, Pakistan ve diğer ülkelerde kurban vesilesiyle "Gönül ve Şefkat Köprüleri" kurulacak. Bağışlanan kurbanlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örnekleri sergilenecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İLHAN şunları söyledi: "Yardımeli Derneği olarak 30 ülkede ve 40 Kurban 2012 Organizasyonunu başlatmış bulunuyoruz. Derneğimize bağışlanacak olan Kurbanlar, Yardımeli gönüllüleri tarafından dünyanın dört bir tarafındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Bu ülkelere gidecek olan Yardımeli Gönüllüleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine küçük bir hediye olan bir pay kurban eti ile kalıcı ve sürdürülebilir projelerin de temellerini atacaklar. Başta sağlık, eğitim, gıda olmak üzere kısa, orta ve uzun vadeli olarak hayat şartlarını iyileştirmeye yönelik projeler ve çalışmalar yapılacak, raporlar oluşturulacak. İlgili ülkelerde su kuyuları, eğitim merkezleri, camiler, mescitler, yetimhaneler, meslek edindirme kursları gibi hayati önem arz eden çalışmalar yapılacak. Kardeş Ailelerimizin bulunduğu ülkelerde kardeş ailelerimiz ziyaret edilecek, hediyeler verilecek ve kardeş aile maaş dağıtım programları yapılacaktır."

Yardımeli Derneği'ne vekâlet yoluyla kurban bağışlamak isteyen bağışçılar 260 TL ödeyerek Sudan - Somali - Kenya (Dadaab Kampı) - Habeşistan - Arakan Mülteci Kampı(Bangladeş) - Pakistan - Keşmir - Tanzanya - Malavi - Nijer - Azerbaycan - Kırgızistan - Kazakistan -Tacikistan- Moğolistan - Afganistan - Balkanlar - Bulgaristan - Batı Trakya - Romanya -Makedonya - Sancak - Kafkaslar - Tataristan - Tanzanya - Moritanya - Çin - Doğu Türkistan olmak üzere kurbanlarını dünyanın dört bir tarafında kestirebilecek.

İsteyen bağışçılarımız 480 TL ödeyerek Türkiye - Filistin-Gazze - Filistin Mülteci Kampları (Ürdün, Lübnan, Suriye) - Bosna - Irak - Suriye'de de kurbanlarını kestirebilecekler.

Yardımeli Derneği'ne kurban bağışında bulunmak isteyen bağışçılar, Küçükçekmece'deki Dernek Merkezi'ne veya Fatih'teki temsilciliğe giderek kurban vekâleti verebilecekleri gibi banka hesap numaraları (Ziraat, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Bank Asya), PTT'den posta çeki, Yardımeli Derneği'nin yardimeli.org.tr adresinden online sistemiyle kurbanlarını vekalet yoluyla bağışlayarak istedikleri ülkede kurbanlarını kestirebilirler.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
CHP'den zorunlu 'Maltepe' talimatı
Fena tutuştular! Türkiye’ye karşı 'ordu' iddiası