İstanbul'un en büyük kurban kesim alanı

Sancaktepe Belediyesi bir ilki yaparak "50 dönümlük kurban kesim alanı" oluşturdu. Bu yıl ilçenin 12 ayrı yerinde kurban satış yeri vatandaşlara hizmet veriyor.

İstanbul'un en büyük kurban kesim alanı
İstanbul'un en büyük kurban kesim alanı
GİRİŞ 23.10.2012 17:36 GÜNCELLEME 23.10.2012 17:49

Yaklaşan Kurban Bayramı'nda vatandaşların sağlık ve helal kesim şartları ile çevre temizliğine uygun şekilde kurbanlarını kestirmeleri için hazırlıklarını sürdüren Sancaktepe Belediyesi bir ilki yaparak "50 dönümlük kurban kesim alanı" oluşturdu.

Sancaktepe Belediyesi her bayram olduğu gibi bu bayramda vatandaşların mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Belediye kontrolünde komisyonca belirtilen yerlerde kurban kesim ve satış yerleri kuruldu. Bu yıl ilçenin 12 ayrı yerinde kurban satış yeri vatandaşlara hizmet veriyor. Kurban kesim alanlarında güvenli kesimin ve hijyenik şartların sağlanması için ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sancaktepe Belediyesi ile Veteriner hizmetleri, Zabıta, Temizlik Fen İşleri Müdürlüğü bayram nedeniyle alınacak önlemler konusunda ortak çalışma yürüterek, ilgili birimler bayram süresince halkın mağdur olmaması için 24 saat görev yapacak.

Sancaktepe Belediyesi, oluşturulan 50 dönümlük kurban kesim alanında, hijyen açısından ilaçlama çalışmalarını düzenli bir şekilde tamamlıyor. Ayrıca Sancaktepe Belediyesi; kurban kesimi esnasında görev yapacak veteriner hekimler sayesinde kurban kesimlerinin uygun şartlarda yapılmasını da kontrol altına alarak vatandaşların sağlık sorunu yaşamamalarını da sağlanmış olacak.

SANCAKTEPE, 50 DÖNÜMLÜK ARAZİDE 270 ÇADIRLA HİZMET VERECEK

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem: "Vatandaşlarımız kurban alırken; hayvanların sağlıklı olmasına, menşe şahadetnamesi ya da veteriner sağlık raporunun bulunmasına, aşı kaydına, büyükbaş hayvanların yanlarında pasaportlarının, küçükbaş hayvanların nakil belgelerinin bulunmasına, hayvanların gebe olmamasına ve sığırların da iki yaşını doldurması gerektiği gibi hususlara çok dikkat etmeliler. Sancaktepelilerin Çağa uygun bir ortamda sağlık ve helal kesim şartlarına uygun şekilde kurbanlarını kestirmeleri için her türlü imkanı sağladık.

Bu kapsamda alanda 4 umumi tuvaletin yanında 4 tane de duş ünitesi oluşturduk. 270 çadırın bulunacağı 50 dönümlük Anadolu Yakasının en büyük kurban kesim alanını kurduk. Bayramın ilk günü halkımıza kavurma ve pilav da dağıtacağız. Şehit- gazi yakınlarına ve ihtiyacı olan ailelere "Sevgi Mağazası" projemiz kapsamında ücretsiz giysi yardımında da bulunacağız. Bayramı kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin pekiştirilmesi için bir fırsat olarak görüyoruz. Zira bayramlaşmak barışmaktır, kucaklaşmaktır, yardımlaşmaktır" açıklamasında bulundu.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi tatil edildi!
Yunan muhabirden Stoltenberg'e Türkiye şikayeti