İstanbul'a 7 metro hattı daha

İstanbul'da mevcut metro hatlarının üzerine Avrupa ve Anadolu yakasında yedi hattan oluşan 94 kilometre uzunluğunda yeni raylı sistem eklenecek.

 • GİRİŞ27.10.2012 13:43
 • GÜNCELLEME27.10.2012 14:03
İstanbul'a 7 metro hattı daha

Sabah Gazetesi'nden Zeynel Yaman'ın haberinde aktardığı bilgilere göre, İstanbul'un gelecekteki yeni raylı sistem güzergâhlarının belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Kartal-Kadıköy metro hattının açılması ile 102.7 kilometreye çıkan şehrin raylı sistem hatlarına yenileri eklenecek. Avrupa ve Anadolu yakasında toplam 94 kilometrelik, 7 ayrı yeni raylı sistem hattı yapılacak. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 15 Ekim tarihinde, "İstanbul Kent Genelinde Raylı Sistem Hatları Etüt Proje Hizmetleri" ihalesini yaptı. Belirlenen güzergâh üzerinde çalışması başlanacak etütlerin, 730 iş gününde tamamlanması öngörülüyor.

İŞTE YENİ HATLAR:

Haberde yeni yapılan hatların güzergahları ile ilgili de önemli bilgiler verildi.

Başakşehir-Kayabaşı Raylı Sistem Hattı.
Habibler-Tepeüstü Raylı Sistem Hattı.
Halkalı-Arnavutköy Raylı Sistem Hattı.
Göztepe-Finanskent-Ümraniye Raylı Sistem Hattı.
Kayabaşı Raylı Sistem Hattı.
Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli- SBGH Raylı Sistem Hattı.
Kadıköy-Ataşehir-Ümraniye-Sancaktepe- Sultanbeyli Raylı Sistem.

Yorumlar13

 • Darbeleredurdeme 5 yıl önce Şikayet Et
  serkan bey mübarek bayram günü bu kadar sallamayın :). yani hiç değilse palavra atarken azıcık insaflı olun :) o hangi ülkeymiş ekmek 10 euro yani adama insaf derler yahu. en pahalı ekmek satılan ülkelerden biri almanyadır ve 4,5 tl/kg dır. türkiyede de 2,60 tl/ kg dır. yani bu durumda çok komik bir bayram espirisi kabul ediyoruz müthiş bilgilendirmenizi.cümleten bayramınız mübarek olsun.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • serkan demirel 5 yıl önce Şikayet Et
  dadaş bey o bahsettiğin ülkelerde ekmek 10 euro. haberin varmı dadaş :d
  Cevapla
 • DADAŞ 5 yıl önce Şikayet Et
  hasan gülten kardeş onlar zam sız duramazlar...benzin on lira olsun yine savunurlar. onları kendi hallerine bırak...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • DADAŞ 5 yıl önce Şikayet Et
  fransadan ve ingiltereden sallayanlar işte gerçek. ab istatitik kurumu eurostat diyorki...asgari ücret fransada 1426 euro ing 1244 hollanda 1456 belçika 1472...
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • hasangulten 5 yıl önce Şikayet Et
  şemsi beye. şemsi bey,aldığınıza şükredin ve şikayet etmeyin diyorsunuz... yalnız ben basit bir vatandaşım----------- bi zaman önce sayın başbakanımızda,dış ülke başkanlarına maaşının azlığından yakınmıştı,merkel e sanırım.yani şimdi sizin deyiminizle ve bahsettiğiniz sure üzerine..... başbakanımızda mı günaha girmiş oldu,maaşının azlığından şikayet ederek.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat