Şehit aileleri ve gazilerden şok karar!

Şehit aileleri ve gaziler şimdiye kadar taleplerinin dikkate alınmadığı için açlık grevi kararı aldıklarını belirttiler.

Şehit aileleri ve gazilerden şok karar!
Şehit aileleri ve gazilerden şok karar!
GİRİŞ 09.11.2012 21:20 GÜNCELLEME 10.11.2012 12:42

Sehitgazihaber.com'da yer alan habere göre şehit aileleri ve gaziler taleplerini on maddelik bir listeyle açıkladılar.

Listede yer alan talepler şöyle:

1-Şehit ve Gazilik Bakanlığının kurulması.

2-Şehit Ailelerinin 2. iş hakkından doğan feragat hakkının değişik nedenlerle iş hakkını kullanamayacak olanların bu haklarını Şehit Çocuklarına verilmesi için düzenleme yapılması.

3-Terörle mücadelede kapsamındaki (er erbaşın) 3713 nolu madde kapsamına alınması. Serbest kartlarda bulunan vazife malulü ibaresi kaldırılması sadece gazi yazılması.

4-Terörle Mücadele kapsamı dışında kalan (kendinden kaynaklanmayan olaylarda) Vatani görevlerini ifa eder iken Amirlerince görevlendirilmiş, bu görevler dışında Eğitim, Atış, Tatbikat ve Nöbet esnasında sakat kalan 5434/45 sk Ordu Vazife Malullerinin, Vazife Şehitlerinin (bir fıkra eklenerek) Görev Gazisi, Görev Şehidi olarak 2330 nolu Nakti tazminat kapsamına alınması)

5-Terörle Mücadele kapsamı dışında kalan görev gazisi sayılmayan Ordu Vazife Malullerinin iş hakkı ve konut kredisinden yararlandırılması.

6-Devlet Övünç Madalyası verilenlere "Madalya Maaşı" verilmelidir. (Kore ve Kıbrıs'ta şehit ve Malul olanlara maluliyet maaşlarının yanında Şeref Aylığı adı altında ek aylık ödemesi yapılmaktadır. Halen 53.000 kişiye Şeref Aylığı ödenmekte olup Devlet Ödünç Madalyası verilen kişi sayısı 10.000 civarındadır. Devlet Övünç Madalyası tevcih edilmiş şehit yakını ve Malul gazilerimize de ''Madalya Maaşı'' verilmelidir.)

7-Kira yardımı alamayan Şehit ailesi er, erbaşın da hepsini kapsayacak şekilde eşit miktarda kira yardımından yararlandırılması.

8-Emsal maaş alamayan er ve erbaşa Hiçbir kanun maddesi gözetmeksizin 6. Dereceye ödenen maaşların 2000 tl den başlayarak 1. Dereceye kadar kademeli olarak arttırılması.

9- Terörle mücadele kapsamında yara almış ve sakatlık derecesi alamayan Rütbeli ve er erbaşa madalya maaşı verilmesi.

10-Kıbrıs, Kore savaşın, da yara almış olan gazilerimize Terörle Mücadele kapsamındaki haklardan yararlanmasının sağlanması.

ETİKETLER
açlık grevi
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • serdar kıran 5 yıl önce Şikayet Et
  çok üzücü. tabiki şehit ailelerinin bir artısı olamalı lakin bu maddelerin tamamı maddiyatı kapsıyor
  Cevapla
 • bekir terzi 5 yıl önce Şikayet Et
  bu millete ver devleti 2 günde yer bitirir.. tıpkı daha çok lezzet alacağını sanan bir çocuğun lolipopu çatır çatır kırıp çiğneyip yuttuğu gibi. çabuk biter o lolipop. o yüzden bu grevcilere pkk grevcilerinden daha çok üzüldüm. hadi dersin pkk lıdır her şeyi yapsa yeridir. arkadan polis vuranlar her haltı yer dersin ama. çıkıpta bilmem şehit maaşı şehit parası şehit mirası şehit yardımı.... v.b. sadece maddiyat üzerine kurulu bir grevin amacı nedir. bazen düşünüyorum ALLAH beni bir taş olarak yaratabilirdi. ama insan yapmış hemde türk yapmış hemde müslüman olmuşuz... çok şükür. şehitler için devletin verdiği nimetler gayet derecede iyi durumdadır. suriyeli ya da somalili olsaydık ALLAH öyle yaratsaydı onlardan biri olsaydık ölen evladınız için ne alabilecektiniz. devleti açlıkla hatta kendinizi yakarak v.b. tehdit ya da duygu sömürüsümü yapacaktınız. çok istemek yerine halinize şükredin. mesela aponun asılması için açlık grevi yapın.
  Cevapla
 • bekir terzi 5 yıl önce Şikayet Et
  grev sebeplerine bakıyorumda. tamamen maddiyata dayalı. yazık diyorum. neredeyse terör aleyhine madde yok. maddelerden en azından birinin teröristlerin asılması v.b. olmasını isterdim. maddelerin çoğu şehitlerimize hakaret manasına bile gelebilir. ehemmiyeti bırakıp maddiyata çabalamışlar.
  Cevapla
 • EYLÜL SONBAHAR 5 yıl önce Şikayet Et
  haklılar . her talepleri makul ve mantıklı.bu ülkede madalya ve ödül alanlar şehit ve gazi ailelerinden daha mı üstün ?mana üzere olanın madde ile değeri ölçülmez.maddi anlamda ne verilse azdır bu yüzden bu ailelere.gerisi hikaye
  Cevapla
 • Erol Cömert 5 yıl önce Şikayet Et
  millet gözündeki değerinizi zedelemeyin.... taleplerin içerisinde bir tane bile "bölücü başı asılsın" gibi bir madde olmadan hepsinin maaşlar, maddi beklentilerle doldurulmuş olması üzücü... 3 kuruş fazla alalım derken, milletin nazarındaki yüksek değerinizi satmayın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce'nin istifa belgesi ortaya çıktı!
Erdoğan: Elon Musk'la görüştük! Fırlatacağız