MEB'e 'okullara mescit açılsın' başvurusu

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen), öğrenci ve çalışanlar için okullarda mescit açılması talebiyle Milli Eğitim Bakanlığı'na başvurdu.

MEB'e 'okullara mescit açılsın' başvurusu
MEB'e 'okullara mescit açılsın' başvurusu
GİRİŞ 20.12.2012 16:58 GÜNCELLEME 20.12.2012 16:58

Eğitim Bir Sen İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Emrullah Aydın yaptığı yazılı açıklamada, zorunlu eğitimin 12 yıla çıktığını hatırlatarak, dinen mükellef sayılan öğrencilerin, haftalık ders saatlerine bağlı olarak okulda kalma sürelerinin arttığını belirtti.

Üniversiteler cami ya da mescit olduğu halde okullarda bu ihtiyacın görmezden gelindiğini kaydeden Aydın, ''Üyemiz olsun olmasın, eğitim çalışanları sendikamıza başvurarak, en doğal hakları olan inançları gereği ibadetlerini yerine getirebilme imkanlarının olmamasından ötürü serzenişte bulunmaya devam ediyorlar. Milyonlarca insanın bu haykırışına seyirci kalmamız beklenemez'' ifadelerini kullandı.

Aydın, Anayasa ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın genelgesi gereği, idarecilerinin ibadetlerini yapmak isteyenlere yer göstermek zorunda olduğunu savunarak, okullarda mescit açılması için başvuru dilekçesini Milli Eğitim Bakanlığı'na iletilmek üzere İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verdiklerini açıkladı.

Emrullah Aydın, Türkiye genelinde milli eğitim ve okul müdürlüklerine sunulmak üzere ibadet yeri açma talebi içeren dilekçe kampanyası başlatıldığını bildirdi.

YORUMLAR 3
 • SITKI GÜLÇE 5 yıl önce Şikayet Et
  inşaALLAH. sadece okullarımızda değil, bütün resmi dairelerde ihtiyaç var. en azından belli sayıda çalışanın bulunduğu kurumlarda mutlaka açılmalı. tabii cuma günleri namaz saatinde de bir düzenleme şart. çaba gösterenlere teşekkürler.
  Cevapla
 • MAHMUT 5 yıl önce Şikayet Et
  mahmut kılıç. inşaALLAH okullarımızda ibadet yerimiz olur sebep olanlardan ALLAH razı olsun
  Cevapla
 • Ismail Berber 5 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH (cc) razi olsun. ınsALLAH!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Almanya'dan sürpriz Türkiye tepkisi: Utanç verici
HDP Almanya'da rezil oldu