İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

Meteorolojinin günlerdir yaptığı kar uyarısı için geri sayım başladı. Diyarbakır, Elazığ gibi doğu illerinde kar yağışı çoktan etkisini göstermeye başladı. Peki İstanbul için beklenen kar yağışı ne zaman başlayacak?

İstanbul'a kar ne zaman yağacak?
İstanbul'a kar ne zaman yağacak?
GİRİŞ 06.01.2013 08:40 GÜNCELLEME 06.01.2013 15:08

Meteoroloji günlerce uyardı ve o gün geldi çattı. Türkiye Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine giriyor.

Bugün Doğu bölgelerde devam edecek yağışlara ilave olarak, ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güney ve batısında kuvvetli olmak üzere, Akdeniz, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması, rüzgârın Marmara ve Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Yağışların önümüzdeki hafta ortasına kadar ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde kar şeklinde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor.

Doğu bölgelerimizdeki yağışların pazar gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar çok kuvvetli ve yoğun kar şeklinde etkili olması beklenmektedir.

İstanbul'da bugün kuvvetli kuzeyli rüzgarla birlikte yağan karla karışık yağmurun akşama doğru kar şekline dönüşmesi ve önümüzdeki hafta ortasına kadar kar yağışının aralıklarla etkili olması bekleniyor.

Özellikle pazartesi ve salı günleri Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarındaki kar yağışının yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının hafta sonundan itibaren yurdun kuzey kesimlerinden başlayarak, kuzey, iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede (6 ila 10 C derece) azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Pazar ve Pazartesi günleri Marmara ve Kıyı Ege'de, Salı günü Karadeniz'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli, önümüzdeki hafta başından itibaren Ege ve Batı Akdeniz kıyı şeridinin yükseklerinde hafif olmak üzere buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığındaki hissedilir derecedeki düşüş, kuvvetli rüzgar ve kar yağışı sebebiyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, buzlanma ve don olayı, zirai don olayı) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

HAVA DURUMU 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ (HARİTALI)Kar, yurt genelinde etkisini sürdürüyor
GALERİYE GİT
YORUMLAR 4
 • mikail miko 1 yıl önce Şikayet Et
  valiye okul tatilmi yazmayı özledim :) :) :)
  Cevapla
 • memet 3 yıl önce Şikayet Et
  Kocelite kar yok keşkekaryasa
  Cevapla
 • esra 3 yıl önce Şikayet Et
  keske hemen yagsa
  Cevapla
 • özlem tuncel 3 yıl önce Şikayet Et
  ne zaman kar yağacak merak ediyorum hemen hazırlanmak istiyorum
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hükümet harekete geçti! Cezalar iptal edilecek
Sabah namazını kılıp yürüyüşe geçtiler