İstanbul'da okullar tatil olacak mı?

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, okulların tatil edilmeyeceğini açıkladı.

GİRİŞ 07.01.2013 14:22 GÜNCELLEME 08.01.2013 00:45

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul'da okulların tatil edilmeyeceğini Twitter hesabından attığı mesajla duyurdu. Kar yağışının durduğunu ve yolların açık olduğunu belirten Mutlu, eğitime bir engel görülmediği için okulların tatil edilmeyeceğini açıkladı.

Vali Mutlu, kar yağışı dolayısıyla okulların tatil edilip edilmeyeceğini merakla bekleyen öğrencilere Twitter'den attığı mesajlarla yanıt verdi. Okulların tatil edilmeyeceğini açıklayan Mutlu, "Kar durdu, yollar açık. Eğitime bir engel görülmüyor. O nedenle okullarınız yarın açık olacak. Sabaha kadar durumu takip edeceğim gene de" dedi.
Vali Mutlu, konuya ilişkin şunları yazdı:

"Keşke sizi hep mutlu edebilsem. Çok güzel esprilerinizin yani sıra 'Vali Amcaaaa' diye sitemlerinizi de okuyorum. 'Tatil et' adeta şifreniz oldu. Bu tweetleri sevdiniz mi bilmiyorum, fakat ben sizi seviyorum. 'Sevsen böyle yapmazdın Vali amca' demeyin; üzülürüm. Hepiniz çok değerlisiniz. Siz bu durumda dersler için, okullar hiç tatil olmayacak gibi çalışmaya devam edin, sınavları olanlara başarılar diliyorum. Şayet ciddi sıkıntı yaratacak bir gelişme olursa merak etmeyin, o vakit yeni gelişmeyi paylaşırız. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri yolları açık tuttular. Sevgili gençler, öğrenciler, yoğun mesajlarınızı alıyorum saatlerdir. Kar tatili diye yazmaktan yoruldunuz. Sizi çok seviyorum, bunu bilmelisiniz."

Attığı tweetlerde buzlanmaya karşı uyarıda bulunan Mutlu, "Gecenin soğuk geçeceği, bu nedenle buzlanma olabileceği tahmin ediliyor. Belki bunun neden olabileceği mahzurlar olabilir, bunları takip edeceğiz" şeklinde ifadeler kullandı.

Özel üniversiteler ve okullar tatil

İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle bazı özel üniversiteler ve okullar tatil edildi.

Işık ve Gelişim Üniversiteleri'nde eğitime ara verildi. Okyanus Kolejleri, TED İstanbul Koleji ve MEF Okulları da öğleden sonra tatil edildi.

İlk tatil haberSabahattin Zaim Üniversitesi'nden

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime 07 Ocak 2013 Pazartesi Saat 15.00'den itibaren 09 Ocak 2013 Çarşamba gününe kadar ara verilmiştir.

Avrupa Meslek Yüksek Okulu da tatil

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Avrupa Meslek Yüksek Okulu bugün 16:00'dan itibaren ve yarın (8 Ocak 2013) eğitime ara verildi.

YORUMLAR 9
 • ebu ubeyde bin nihad 5 yıl önce Şikayet Et
  çok büyük eğitim veriyorlar ya.. zaten karışık seküler açık saçık dinsiz ateist mezhepçi bir çok öğretmen çocuğuma noel evrim vs birçok saçmalık öğretecek bir gün eksik kaldı mı bütün dünyadan geri kalıyoruz değil mi ? hiçbir soğuk havada ve resmi zoraki bayramlarınızda göndermedim, göndermem, buyrun mahkemeye verin.
  Cevapla
 • melih arslan 5 yıl önce Şikayet Et
  ...... tembel ve bir o kadar da tahammulsuz milletiz vesselam...
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 5 yıl önce Şikayet Et
  nasıl olsa onun makam arabası var.... onun makam arabası var, güzel mi güzel... şoförü de var özel mi özel... benzinini vergisini biz öder miyiz öder...
  Cevapla
 • melih ce 5 yıl önce Şikayet Et
  qwe. tatil ettiklerinde başarısız olduklarını düşünüyorlar herhalde. milletin trafikte çektiği çileyi düşünmüyor yolda geçen en az 2-3 saat sayın yetkililer için önem arzetmiyor kendisi sıkıntı çekmeyince milletide aynı rahatlıkta sanıyor
  Cevapla
 • Atila KOÇ 5 yıl önce Şikayet Et
  size göre ne varki. kayseride kar yarım metre oldu, sabah 5:30 da çıkmam lazım, araba yerinden kıbırdamıyor, ilk otobüs 6 da, buna binersem ilk tramvay kaçıyor belki 2. ye yetişiriz, onada yetişsek bile ilk dersin yarısı mefta, 2. tramvayıda kaçırırsak kii tamamen otobüse bağlı ve bu karda kesin yetişemez ilk ders biter. sonrada tatil haberi gelirrr. sizlerin valisi bir açıklama yapıyor hiç değilse, anadoluda kimseden ses çıkmıyor hacılar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar yorumu!
Türkiye'yi açık açık tehdit etti! Faizleri yükseltin yoksa...