Hakkari

Güney Kore'den gelip, 2 gün Hakkarili aileye misafir oldular

10:19 15 Ocak 2020 4 Yorum Var
Güney Kore'den gelip, 2 gün Hakkarili aileye misafir oldular

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine Güney Kore'den gelen 4 arkadaş, misafir oldukları evde yöresel elbise giyip vakit geçirdiler.Üniversite öğrencisi olan Güney Koreli 4 arkadaş, yaptıkları projeler üzerine ülke ülke gezmeye başladılar. Proje kapsamında 2 gün önce İstanbul'a ardından da Yüksekova'ya gelen Lee Byeong Chan (23), Lee Ju Yeon (22), Byun Jin Hee (24) ve Moon So Young (18) isimli 4 arkadaş, ilçenin merkezini gezdikten sonra çarşı merkezinde bulunan Cevat Çapa’nın dayısının iş yerine geçtiler. Çapa’nın dayısının iş yerinde bir süre bekleyen Koreli 4 arkadaş, gidecek yerleri olmadığı ve nasıl otele gideceklerini sordular. İlçe halkının misafirperverliğinden dolayı iş yeri sahibinin yeğeni Cevat Çapa bunları dışarıda bırakmaya gönlü varmayınca 4 arkadaşı misafir etti.Misafir oldukları eve çok ısınan Koreli 4 arkadaş, ev halkıyla ayını ortamı paylaştılar. Yöresel kıyafetleri giyip yörenin yemeklerini yiyen 4 arkadaş, 2 gün gün boyunca gönüllerince eğlendiler. Gezgin 4 arkadaş, projeleri kapsamında ilçenin kültürel yerlerini gezdikten sonra ilçeden ayrıldılar.

Yüksekova’da misafir oldukları ev sahibi Cevat Çapa, ’’Güney Kore’den İstanbul’a, İstanbul’dan ise direk Yüksekova’ya gelmişler. Yüksekova’ya geldiklerinde direk nereye gideceklerini bilmedikleri için dayımın dükkanına girmişler. Bizimkilerle karşılaşmışlar oradan tanıştılar. Bizde o misafirperliğimizi göstermek için eve davet ettik. Bir gün dayımda bir günde bizde kaldılar. Misafirperverliğimizi gösterdikten sonra bugün akşama doğru kendi memleketlerine geri dönecekler. 2 günlük zaman zarfında yemek kültürümüzü gösterdik. Telefonda çeviri dili olarak nasıl bir hayatımızın olduğunu gösterdik, anlattık. Burayı, çok beğendiler. Yazın bir daha gelmelerini düşünüyorlar. Bizde onları bekliyoruz. Elimizde geldikçe bu tür insanlara misafperveliğimizle karşılamayı düşünüyoruz" dedi.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • Ayse 1 ay önce Şikayet Et
  Ne sacma yorumlar dogunun iyi niyeti. Misafir perverligi hic bir yerde yok cok iyi ve temiz insanlar
  Cevapla
 • Erhan 1 ay önce Şikayet Et
  Erkek misafirin giyindiği yöresel kıyafet değil dağdaki teröristlerce kullanılan apoletli elbise
  Cevapla
 • Müslüman 1 ay önce Şikayet Et
  Bilmiyorsan sus. Pkk kıyafeti nasıl önce bi gogle bak. Fitne yaratma. Pkk kıyafetinde ceket vardır. Agel boğaza bağlanır. Bu hakkari yöresi kıyafeti.
 • LAZ ZİYA 1 ay önce Şikayet Et
  Karadenize neden gelmiyor da Hakkariye gidiyorlar.İlginç
  Cevapla
 • Yoruk 1 ay önce Şikayet Et
  Bu ulke karadenizden mi ibaret yoksa karadeniz başka bir ülke mi ? Lütfen ayrım yapmayalım
 • Birtürk 1 ay önce Şikayet Et
  Yorumsuz!
  Cevapla
 • Urfali 1 ay önce Şikayet Et
  Cia ajanı olmasinlar ne isleri var acaba orada?
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Hakkari
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.