Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Hatay haberleri Hatay'da yargılanan Suriyeli pilot tahliye oldu - 13 Ekim 2017

Hatay sondakika haberleri Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde 4 Mart'ta düşen Suriye'ye ait savaş uçağının tutuklu yargılanan pilotu Mehmet Sufhan'ın tahliyesi kararlaştırıldı. - 13 Ekim 2017, 00:16

Kaynak: AA / Eklenme: 13 Ekim 2017, 00:16 / Güncellenme: 13 Ekim 2017, 00:16

Hatay 3. Ağır Ceza Mahkemesinde duruşması görülen Suriyeli pilot Sufhan için tahliye kararı verildi.

Pilot Sufhan'ın tutuksuz yargılanacağı öğrenildi.

Antakya ilçesi Yaylacık Mahallesi kırsalına 4 Mart'ta Suriye'ye ait savaş uçağı düşmüş, paraşütle atlayan pilot ise Altınözü ilçesi Fatikli Mahallesi'ndeki Ayvaderesi mevkisinde hava ve karadan yapılan geniş arama çalışmaları sonucunda yaralı bulunmuştu.

Tedavisinin ardından taburcu edilen Sufhan, "Türkiye Cumhuriyeti sınır güvenliğini ihlal ve casusluk" suçlarından tutuklanmıştı.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

GÜNCELLEME 2 - Hatay'da karakola taciz ateşi

Hatay Valiliğinden, Samandağ ilçesindeki sahil güvenlik karakoluna bölücü terör örgütü PKK mensubu oldukları değerlendirilen kişi veya kişilerce taciz ateşi açıldığı belirtilerek, "Kaçan saldırganlar ile Musa Dağı’nın yukarı kesimlerinde planlı operasyon kapsamında faaliyet icra eden güvenlik birimleri arasında saat 20.00 sıralarında sıcak temas yaşanmıştır." açıklamasında bulunuldu.

Hatay'da karakola taciz ateşi

Hatay'ın Samandağı ilçesindeki Çevlik Sahlik Güvenlik Komutanlığı Karakolu'na taciz ateşi açıldı. Olayda herhangi can ve mal kaybı yaşanmadı.