Hatay

Çatıya çıkınca gördüklerine inanamadı

17:05 14 Ağustos 2019 5 Yorum Var
Çatıya çıkınca gördüklerine inanamadı

Hatay'da, arı sesleri üzerine evinin çatısını kontrol eden kişi, burada arıların petek yaptığını gördü. Büyük şaşkınlık yaşayan ev sahibi, arıcıların yardımıyla peteklerden 15 kilogram bal sağımı gerçekleştirdi

Hatay'ın Arsuz ilçesinde, arı sesleri üzerine evinin çatısını kontrol eden ve burada arıların petek yaptığını gören ev sahibi, 15 kilogram bal elde etti.

İlçeye bağlı Karaağaç Mahallesi'nde geçimini balıkçılık yaparak sağlayan evli ve 4 çocuk babası Hüseyin Kurt, evde bir süredir arı sesleri duymaya başladı. Sesin geldiği noktayı tespit etmeye çalışan Kurt, evin çatısını inceledi. Dar olan çatı kısmına sürünerek girebilen Kurt, el feneriyle yaptığı kontrolde buradaki bir noktaya arıların petek yaptığını gördü.

Büyük bir şaşkınlık yaşayan Kurt, arıcılık yapan tanıdıklarından yardım istedi. Arıcıların korunaklı kıyafetle girdikleri bölgeden 15 kilogram bal sağımı yapıldı. Çatının yapısı nedeniyle balın bir bölümü ise alınamadı.

Hüseyin Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, böyle bir şeyle hayatında ilk defa karşılaştığını söyledi. Ailece şaşırdıklarını ifade eden Kurt, balın bir bölümünü dağıttıklarını bir bölümünü de kendilerinin tüketeceğini ifade etti. Arıcı Ömer Aydın da elde edilen balın hiçbir katkı maddesi bulunmayan doğal bir ürün olduğunu aktardı.

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • 02 li 3 ay önce Şikayet Et
  Ballı adamsın afiyet olsun
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Ya nasip, ya kısmet. Afiyet, sıhhat olsun inşallah.
  Cevapla
 • Bilmeyen 3 ay önce Şikayet Et
  ilac..!!!
  Cevapla
 • Talih kuşu 3 ay önce Şikayet Et
  Gökte ararken çatıda bulmuşsun afiyet olsun
  Cevapla
 • Hamza 3 ay önce Şikayet Et
  Markette ararken çatıda bulmuş
 • Orhangazi 3 ay önce Şikayet Et
  Rabb'im ol der herşey oluverir.kendiliginden afiyet bal olsun.usta.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.