Hatay

Temizlik işçisi, bütün birikimini böyle kaptırdı

17:07 26 Aralık 2019 1 Yorum Var
Temizlik işçisi, bütün birikimini böyle kaptırdı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde temizlik işçisi Salih Çaldar, telefon dolandırıcılarına bütün birikimini kaptırdı.

İskenderun Belediyesi'nde temizli işçisi olan Salih Çaldar'ı telefonla arayan kişiler, kendilerini 'komiser' olarak tanıtıp, kendi üzerine kayıtlı 3 cep telefonunun FETÖ/PDY üyeleri tarafından kullanıldığını öne sürüp, verdikleri hesap numarasına para göndermesini istedi. Çaldar, bunun üzerine yıllarca biriktirdiği 8 bin 200 lira parasını verilen hesap numarasına yatırdı. Dolandırıcıların kredi çekmesini de istediği Çaldar'a bankada işlem yaparken ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri son anda engel oldu. 

'GERÇEK POLİSLER ORTAYA ÇIKARDI'

Yıllardır biriktirdiği tüm parasını telefon dolandırıcılarına kaptırdığını anlatan Çaldar, "Geçimimi sokakları süpürerek sağlıyorum. Şefimizin görev alanı taksimi yaptığı sırada telefonum çaldı. Kendisini emniyet müdürlüğünden komiser olarak tanıtan dolandırıcılar üzerimde 3 adet telefon olduğunu ve FETÖ olaylarına karıştığımı, hesabında olan paraları verecekleri hesaba aktarılması gerektiğini söyledi. Benimle telefonda konuşan ve eşimi de arayan dolandırıcılar, evin etrafında da polislerin olduğunu dile getirdi. Ben de söylediklerini yerine getirdim. Kredi çekmemi istediler. Bankaya giderek işlem yaptığım sırada gerçek polisler gelip benim dolandırıldığımı söylediler. Hayatımın şokunu yaşadım. Benim sokaklarda temizlik yaparak kazandığım bu para onlara kefen parası olsun" dedi.

Polis, dolandırıcıları yakalamak için çalışma başlattı.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • zafer gülten 1 ay önce Şikayet Et
    yalnız bir çöpçünün üzerine 3 telofon kayıtlı olması garibime gitti,telofon başı ayda en az 30 -40 tl fatura ödese ,ayda 120 tl yapar. bir çöpçü için fazla lüx değil mi.
    Cevapla
ETİKETLER
Hatay
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.