Türkiye'nin ilk kuş ihalesi

Türkiye’nin birçok ilinden gelen güvercin severler Şanlıurfa’da buluştu. Türkiye'deki tüm kuşlar Şanlıurfa'da görücüye çıktı.

Türkiye'nin ilk kuş ihalesi
Türkiye'nin ilk kuş ihalesi
GİRİŞ 17.09.2011 18:08 GÜNCELLEME 17.09.2011 18:08

Türkiye’nin birçok ilinden gelen güvercin severler Şanlıurfa’da buluştu. Şanlıurfa Belediyesinin ev sahipliğinde Türkiye Şebap Güvercin Birliği tarafından organize edilen Şanlıurfa Şebap Güvercinleri Sergisinde yüzlerce güvercin sergilendi. Serginin açılışının ve gezilmesinin ardından güvercinler açık artırma usulüyle satışa sunuldu. Şehitlik Çamlık Parkta gerçekleşen güvercin sergisinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen güvercin severler Urfa’ya özgü bir kuş olan Şebap güvercinlerini yakından görüp inceleme fırsatı buldu. Bir birinden güzel güvercinlerin kuş severlerin beğenisine sunulduğu sergide Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’da hazır bulundu.
Türkiye Şebap Güvercinleri Birliği Başkanı Mustafa Kale yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Şuan burada Tekirdağ’dan Konya’dan Türkiye’nin birçok şehrinden gelen güvercin severler bulunuyor. Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın bizlere ev sahipliği yapması bizleri daha da yüreklendirdi ve ileriki bir tarihte Urfa’da güvercin festivali yapmayı düşünüyoruz. Türkiye Şebap severler olarak bugün burada beslediğimiz kuşları sergileyip hem kendi aramızda iletişimimizi hem tanışıklığımızı hem dostluğumuzu ilerletiyoruz. Hem Türkiye’nin aslında nasıl da bir olduğunu gösteren bir uğraşın içinde olduğumuz görüyoruz. Bu da onun bir göstergesi.
Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ise güvercin sergisinde yaptığı konuşmada “ Hem bir kuş sever hem hayvan sever yani ben olaya şöyle bakarım. Eğer bir insan sanatçıysa, eğer hayvan seviyorsa, kuş seviyorsa güvercin seviyorsa zamanını ona ayırıyorsa o insan diğerlerinden farklıdır. Hekim olarak buna inanmış bir kişiyim. “dedi sanliurfa.com

ETİKETLER
ihalesi
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'de petrol arama seferberliği başladı
Erdoğan bakanları neden aday gösterdi! İşte cevabı