Mustafa Kamalak: Kaybeden Türkiye oldu!

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Taksim Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, "Kimin ne kazandığını bilemeyiz ama kaybeden bütün Anadolu, Türkiye oldu" dedi.

Mustafa Kamalak: Kaybeden Türkiye oldu!
Mustafa Kamalak: Kaybeden Türkiye oldu!
GİRİŞ 22.06.2013 13:45 GÜNCELLEME 22.06.2013 13:45

Kamalak, partisinin il divan toplantısına katılmak üzere geldiği Bartın'daki bir kafede gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık bir aydır Türkiye'nin Taksim'deki olaylarla yatıp kalktığını söyledi.

Taksim olaylarının alışveriş merkezi inşaatı tartışmasına dayalı olduğunu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Birkaç çapulcuya pabuç mu bırakacağız" sözleriyle ortamın gerildiğini savunan Kamalak, şöyle konuştu:

"Sonra, bir şafak operasyonuyla baskın yapıldı. Çadırlar söküldü. İktidar böyle yapar da ana muhalefetimiz ondan geri kalmak ister mi CHP de Kadıköy'de miting yapacaktı, vazgeçti, Taksim'e yöneldi. Toplum biraz daha gerildi. Halbuki toplumumuzun, aziz milletimizin kavgaya, gerilime değil, huzura, barışa, kardeşliğe ihtiyacı vardır. Gerildi ne oldu sonra 5 genç hayatını kaybetti. 12 gencin gözlerini kaybettiği, 4 bin civarında insanımızın hastanelere sevk edildiği söyleniyor. Zarar ise 150-200 milyon dolar. Kim, ne kazandı Kimin ne kazandığını bilemeyiz ama kaybeden bütün Anadolu,Türkiye oldu. Gerçek budur.

Hayatını kaybetmiş olan bu gençler sizin, bizim kardeşlerimiz olabilirdi ama ne olursa olsun hepimiz, bu milletin evlatlarıyız. Türkiye, geniş bir ailedir. Bu ailede birlik ve düzeni sağlamamız gerekiyor ama ne yazık ki hem Başbakanın hem de diğer parti başkanlarımızın kullandığı dil barış dili değil, germe dilidir."

"Dört partimiz kapatıldı, bir tek insanımızın burnu kanadı mı "

Başbakan Erdoğan'ın partisi için iyi bir genel başkan olabileceğini ancak Türkiye için iyi bir devlet adamı olmadığını öne süren Kamalak, aynı nitelendirmeyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için de yaptığını belirtti.

Kamalak, devlet adamlığıyla, parti başkanlığının ayrı kavramlar olduğunu savunarak, "Parti başkanı olduğu kadar, devlet adamı olmak lazım. Dört partimiz kapatıldı, bir tek insanımızın burnu kanadı mı Gerilime meydan verecek bir tek cümle kullandık mı " diye konuştu.

Refah Partisi kapatılırken, Türkiye'nin hiçbir yerinde taşkınlık olmadığını aktaran Kamalak, ülkeyi kardeşliğe, sükunete davet eden yegane partinin Milli Görüş partileri olduğunu söyledi.

YORUMLAR 4
 • murat sert 4 yıl önce Şikayet Et
  bence. bu tavrınla sen kaybediyosun. Allah bilir
  Cevapla
 • Sütçü İmamın Torunu 4 yıl önce Şikayet Et
  sayın hemşehrim. Seni sever sayarız ancak vakit birlik olma vakti. küçük hesaplarla küçük işlerle uğraşmayı bırakıp sizde olmanız gereken yere dönerseniz vakit geç olmadan %1 %2 ler tek başına bir şey ifade etmiyor. saygılar selamlar
  Cevapla
 • muhammed levend 4 yıl önce Şikayet Et
  yazık yazık. şu açıklamaları yapmak hele başbakan için ayıp ayıp sizleri Allah'a havale etmekten başka bir temennimiz yok
  Cevapla
 • hakkı coşkun 4 yıl önce Şikayet Et
  kamalakcığım kuzu olmak yok. şimdi koç devri dik devri köstek olmayın başka ihsan istemeyiz.korkuyu rafa kaldırdık küfür tek millettir bunu anlaya bildikmi orya bak.hep küfrün dediği olmamalı ...mesele bırakıp gitmek değil mesele dik durmak ve çözüm bulmak capulculara gerçekten teslim etmeyiz. bu böyle biline.capulcular dönsöz oynattılar alkışladılar yaktılar yıktılar gitmek yok onları adaletin karşısına çıkarmak var. türkiyenin bir avuç capulcudan ibaret olmadığını ispatlamak gerek.anladınızmı sayın kardeşim sn. hocamız engin bir insandı kıymeti bilindimi yok onlara anlıyacağı dilden ders vermek lazım. ülkemizin yıkılmasına göz yumamayız. herkes aklını başına alsın bu memleket ucuz kazanılmadı.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Seçim beyannamelerinde ortaya çıkan gerçek
Bahçeli, MHP'nin seçim beyannamesini açıkladı