Adil Gür: Türkiye 15 yıldır böylesini görmedi

Genel seçimleriyle ilgili çarpıcı tespitlerde bulunan Adil Gür, "7 Haziran akşamı göreceğiz. Türkiye 15 yıldır böyle seçim yaşamadı" dedi.

 • GİRİŞ21.04.2015 13:55
 • GÜNCELLEME22.04.2015 03:00
Adil Gür: Türkiye 15 yıldır böylesini görmedi

CNN Türk ekranlarında konuk olduğu 'Her şey Dahil' programında 7 Haziran seçimleri masaya yatırıldı. CHP'nin seçim vaadlerinin konuşulduğu programda sokaktaki vatandaşın 'kaynak tartışmasıyla' ilgilenmeyeceğini belirten Adil Gür "Burada önemli olan seçmene güven vermek, seçmeni ikna etmek" dedi.

"BU VAATLER 10 PUAN GETİRMEZ"

CHP'nin ekonomi eksenli vaatlerinin öyle beklendiği gibi yüksek bir oy kazandırmayacağını belirten Adil Gür, seçime 50 gün kala iktidar partisinin de ekonomi odaklı seçim kampanyalarına yöneleceğini söyledi.

Ortadaki seçim vaadlerinin bir siyasi partiye 10 puan kazandırmayacağını belirten ünlü anketçi "Kim seçmeni daha fazla ikna ederse o partinin oylarına bir yansıması olacaktır. Ama şunu kimse beklemesin. Bu vaatler bir siyasi partiye 10 puan oy kazandırmaz, 10 puan da kaybettirmez. Bunun temel nedeni kutuplaşma. Çünkü seçmen duymak istemediği şeyleri duymuyor." dedi.

"TÜRKİYE BÖYLE SEÇİM YAŞAMADI"

Türkiye'nin son 15 yılda böyle bir seçim yaşamadığını belirten Adil Gür , '1 puanın' bile herşeyi değiştirebileceğini belirtti. Adil Gür, "1 puan önemsiz mi. Bu seçim o kadar önemli ki... Bir iki puanın bu kadar değerli olduğu son 15 yılda hiçbir seçim yaşamadık. Ne demek istediğimi 7 Haziran akşamı anlayacağız.' dedi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar102

 • ak Partili 2 yıl önce Şikayet Et
  Partimizin oylarını düşüren nedenler 1 kamudaki ozel güvenlik görevlileri nin 8 haziran sabahi işsi kalma korkusu 2 hHDP nin olası barajı aşması 3 chp nin boş vaatleri
  Cevapla
 • yasar 2 yıl önce Şikayet Et
  milli ittifak mı acaba akpmi gidip geliyorum
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Vanlı 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah'ın izniyle HDP barajı geçemeyecektir.Çünkü Kürtlere en büyük zararı bu partinin yöneticileri vermektedir.Kürtler Ak parti zamanında rahata kavuştular.Bunlar da gidip kürtlere düşman olanlarla işbirliği yapıyorlar.Yuh size..
  Cevapla Toplam 31 beğeni
 • aras 2 yıl önce Şikayet Et
  kilicdarogli konustukca sacmaliyo ve her sacmaladiginda chp secmenini kayip ediyo
  Cevapla Toplam 26 beğeni
 • sulo 2 yıl önce Şikayet Et
  vay aklina seveyim
  Toplam 5 beğeni
 • S.........:...: 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah başımızdan eksik etmezin.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat