Adil Gür: Türkiye 15 yıldır böylesini görmedi

Genel seçimleriyle ilgili çarpıcı tespitlerde bulunan Adil Gür, "7 Haziran akşamı göreceğiz. Türkiye 15 yıldır böyle seçim yaşamadı" dedi.

Adil Gür: Türkiye 15 yıldır böylesini görmedi
Adil Gür: Türkiye 15 yıldır böylesini görmedi
GİRİŞ 21.04.2015 13:55 GÜNCELLEME 22.04.2015 03:00
Bu Habere 102 Yorum Yapılmış

CNN Türk ekranlarında konuk olduğu 'Her şey Dahil' programında 7 Haziran seçimleri masaya yatırıldı. CHP'nin seçim vaadlerinin konuşulduğu programda sokaktaki vatandaşın 'kaynak tartışmasıyla' ilgilenmeyeceğini belirten Adil Gür "Burada önemli olan seçmene güven vermek, seçmeni ikna etmek" dedi.

"BU VAATLER 10 PUAN GETİRMEZ"

CHP'nin ekonomi eksenli vaatlerinin öyle beklendiği gibi yüksek bir oy kazandırmayacağını belirten Adil Gür, seçime 50 gün kala iktidar partisinin de ekonomi odaklı seçim kampanyalarına yöneleceğini söyledi.

Ortadaki seçim vaadlerinin bir siyasi partiye 10 puan kazandırmayacağını belirten ünlü anketçi "Kim seçmeni daha fazla ikna ederse o partinin oylarına bir yansıması olacaktır. Ama şunu kimse beklemesin. Bu vaatler bir siyasi partiye 10 puan oy kazandırmaz, 10 puan da kaybettirmez. Bunun temel nedeni kutuplaşma. Çünkü seçmen duymak istemediği şeyleri duymuyor." dedi.

"TÜRKİYE BÖYLE SEÇİM YAŞAMADI"

Türkiye'nin son 15 yılda böyle bir seçim yaşamadığını belirten Adil Gür , '1 puanın' bile herşeyi değiştirebileceğini belirtti. Adil Gür, "1 puan önemsiz mi. Bu seçim o kadar önemli ki... Bir iki puanın bu kadar değerli olduğu son 15 yılda hiçbir seçim yaşamadık. Ne demek istediğimi 7 Haziran akşamı anlayacağız.' dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 102
 • ak Partili 4 yıl önce Şikayet Et
  Partimizin oylarını düşüren nedenler 1 kamudaki ozel güvenlik görevlileri nin 8 haziran sabahi işsi kalma korkusu 2 hHDP nin olası barajı aşması 3 chp nin boş vaatleri
  Cevapla
 • yasar 4 yıl önce Şikayet Et
  milli ittifak mı acaba akpmi gidip geliyorum
  Cevapla
 • Vanlı 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah'ın izniyle HDP barajı geçemeyecektir.Çünkü Kürtlere en büyük zararı bu partinin yöneticileri vermektedir.Kürtler Ak parti zamanında rahata kavuştular.Bunlar da gidip kürtlere düşman olanlarla işbirliği yapıyorlar.Yuh size..
  Cevapla
 • aras 4 yıl önce Şikayet Et
  kilicdarogli konustukca sacmaliyo ve her sacmaladiginda chp secmenini kayip ediyo
  Cevapla
 • sulo 4 yıl önce Şikayet Et
  vay aklina seveyim
  Cevapla
 • S.........:...: 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah başımızdan eksik etmezin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul'da metroda öyle bir şey yaptı ki...
Yeni taşındığı evin bahçesinden çıkanlar şaşırttı