CHP, Castro'nun vasiyetini çiğnedi!

CHP'li Çankaya Belediyesi; Castro'nun vasiyetine aykırı bir adım atarak, komünist liderin adını parkta yaşatma kararı aldı.

 • GİRİŞ17.02.2017 13:48
 • GÜNCELLEME17.02.2017 13:55
CHP, Castro'nun vasiyetini çiğnedi!

Çankaya Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi’nde bulunan bir parka Küba lideri Fidel Castro’nun adı verilecek.

10 BİN METREKARELİK PARK

Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2760. Cadde ile 2808. Sokak kesişimi üzerinde bulunan park 10 bin 373 metrekare alana sahip. Yeşil alanı 7 bin 915 metrekare olan park; kent mobilyaları, çocuk oyun alanları ve yeni kurulacak spor alanlarıyla bölgeye hizmet verecek.

CASTRO İSTEMEMİŞTİ

Fidel Castro'nun cenaze töreninde konuşan Küba Devlet Başkanı Raul Castro, kardeşinin kişi kültürü yaratmaktan sakınma isteğine uyarak, Küba hükümeti olarak sokaklara, anıtlara Fidel adının verilmesini yasaklayacaklarını duyurdu.

Fidel Castro, yaşarken ve görevdeyken, adının kamusal alanlar dışında tutmaya özen gösterdi. Her zaman kişi kültürü üretilmesine karşı olan Castro, bu görüşüyle biraz çelişen bir şekilde, Küba’nın birçok yerine devrimci dostları Camilo Cienfuegos ve Ernesto Che Guevara’nın imajlarının yerleştirilmesine olanak tanıdı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar2

 • bahadir 11 ay önce Şikayet Et
  şehit ömer in ismini vermemişlerdi! biz boşunamı diyoruz bunlar ecnebidir bunlar ingiliz italyan alman amerikalıdır Türk ten araptan başka hangi ırk varsa bunlar onlardandır.
  Cevapla
 • osmanlı 11 ay önce Şikayet Et
  onlar puta tapmayi alismislar.
  Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat