Vize krizinde kritik mesaj!

Başbakan Binali Yıldırım Valiler Toplantısı’nda ABD ile yaşanan vize krizine değinerek "Temennimiz iki müttefik arasındaki ilişkilerin kısa sürede normale dönmesidir" dedi.

 • GİRİŞ11.10.2017 14:29
 • GÜNCELLEME11.10.2017 14:46
Yıldırım: Türkiye olarak sağduyuyu elden bırakmayacağız

Çankaya Köşkü'nde düzenlenen Valiler Toplantısı'na katılan Başbakan Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmanın başında ABD ile yaşanan vize krizine değinerek "Son günlerde Amerika ile yaşadığımız vize krizi gündemin sıcak konularından birisini oluşturuyor. Amerika'nın güvenlik zaafiyetini öne sürerek vize işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Biz de ülkemize yakışanı yaptık, mütekabiliyet esasına dayanarak aynı karşılığı verdik. Temennimiz ilişkilerin kısa sürede normale dönmesidir. Türkiye olarak sağduyuyu elden bırakmayacağız." dedi.Başbakan sözlerine şöyle devam etti;

İDLİB OPERASYONU

"Biz bölgede terör değil bir barış kuşağı oluşturmak için gayret sarfediyoruz. Şu an itibarıyla Astana'da alınan kararın gereğini yerine getirmek bakımından askerlerimiz İdlib'de bir sorumluluk üstlenmiş durumda. Amaç, Suriye'de kalıcı barışın tesis edilmesidir. 

VALİLERE  KRİTİK MESAJ

Biz en baştan beri millet devletin değil, devlet milletin hizmetinde olacak dedik. Size düşen görev devlet ile millet arasındaki mesafeyi kapatmaktır. Mesafe koymamaktır. Mutluluğunu, sevincini yüreklerinizde hissederek görev yaptığınızı biliyorum. Sizleri bu bilinç ve gayretinizden dolayı tebrik ediyorum fakat hayatın bir gereği olarak sürekli yenilenmeye ihtiyaç var. Başarılarımızla övünerek değil, daima yeni başarılar, daha iyisini nasıl daha iyi yapacağız düşüncesi ile çalışmak mecburiyetindeyiz. 

HATA YAPIN AMA HAİNLİK YAPMAYIN

Mesele ülkenin geleceği ve menfaati ise hata yapın ama hainlik yapmayın. Hata yapmaya alan var ama hainliğe asla alan yok. Bulunduğunuz şehirlerden milletin emaneti sizlerin omuzlarınızdadır. Rızasını beklediğiniz yegane mercii milletin ta kendisidir. "

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar21

 • yavuz 2 ay önce Şikayet Et
  düşmandan müttefik olmazzzzz
  Cevapla
 • Uzay Su 2 ay önce Şikayet Et
  İyi de sayın başbakanımız, ABD normale dönmüyor ki biz de normale dönelim. Kaldı ki ABD`nin normale dönmek istediğini de hiiiiç zannetmiyorum.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • şaşkın 2 ay önce Şikayet Et
  bugün hala müttefik denmesi ilginç.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Vatandaş1 2 ay önce Şikayet Et
  Sayin basabakanim blof yapiyorlar Amerikanin haddine dusmus bize ters dusmek biz asiri gergin ortamdan uzak duralim yeter.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • mehmet_yazici 2 ay önce Şikayet Et
  ne müttefiği beee
  Cevapla Toplam 15 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun