Bahçeli sinyali verdi, MHP'de mesai başladı!

Baraj ve seçim sistemini tartışmaya açan MHP, olağan kongre öncesinde teşkilatı toplayacak

 • GİRİŞ11.11.2017 09:23
 • GÜNCELLEME11.11.2017 09:25
Bahçeli sinyali verdi, MHP'de mesai başladı!

Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi doğrultusunda uyum paketinin bir an önce Meclis’e getirilmesini isteyen MHP, baraj ve sistem tartışmasını başlattı. Bahçeli’nin açıklamasıyla konu yeniden siyasetin gündemine gelirken, MHP’nin tam olarak hangi sistemi ve hangi barajı istediği konusu netlik kazanmadı. 

AK PARTİ'NİN ÖNERİSİNİ BEKLİYOR

Gazete Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre; bu konuda ayrıntılı çalışma yapan ancak AK Parti’nin önerisi ortaya çıkmadan önce bunu açıklamak istemeyen MHP, bu konu da dahil, kritik gündem başlıklarını teşkilatla yapılacak toplantıya taşımaya hazırlanıyor. MHP’de ilk olarak 16 Kasım’da MYK, 3 Aralık’ta da il başkanları toplanacak. 8-10 Aralık tarihleri arasında MHP’li belediye başkanları Antalya’da kampa alınacak.

SEÇİM SİSTEMİ VE BARAJ

MHP Lideri, genel merkezde yürüttükleri çalışmalar ve belirledikleri stratejiler hakkında tabanı bilgilendirecek, önerileri alacak. Toplantıların gündemini seçim sistemi ve barajın yanı sıra yerel seçime yönelik stratejiler, 18 Mart 2018’de yapılacak olağan kongre öncesi hazırlıklar oluşturacak. Toplantılarda ayrıca MHP kökenli muhaliflerin başını çektiği İYİ Parti’ye geçişler ve ülkücü camiada yaşanan İYİ Parti dalgalanmasına karşı “birlik” ve ülkücüler açısından, “yuvaya dönüş” çağrısı yapılması bekleniyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar6

 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler. Ağ- kara belli olacak.
  Cevapla
 • yemedi 3 ay önce Şikayet Et
  barajı ne kadar düşürüsen o kadar düşersin..
  Cevapla
 • komedi 3 ay önce Şikayet Et
  bi haber önce chp baraj korkusu yaşıyor diyenlermi bunlar?
  Cevapla
 • musti_34 3 ay önce Şikayet Et
  akp seçmeni uyanık olmalı bu seçimde oyları mhp verip hem 15 temmuz tutumundan ödülendirmeli aynı zamanda akp yede bir uyarı yapılmalı bir diğeride chp nin hdp ye ay verip barajı aşırmasına misilleme yapılmalı
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • musti_34 3 ay önce Şikayet Et
  koca reis bu millet 15 temmuz tutumunu unutmayacaktır inş. ben bir akp li olarak ilk seçimlerde oyum sizin ve bundan hep akp d
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat