AK Parti Gençlik Kolları'da kongre heyecanı

AK Parti teşkilatları kendini yenilemeye ve gençleşmeye devam ediyor.

  • GİRİŞ14.11.2017 18:43
  • GÜNCELLEME14.11.2017 18:43
AK Parti Gençlik Kolları'da kongre heyecanı

Bugüne kadar Gençlik Kolları olarak kongre süreçlerinde 378 ilçede yenilenme tamamlandı.

Bu bağlamda bu hafta toplamda 50 ilçe kongresi gerçekleştirilerek kongre süreci başarılı olarak devam etti.

Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş geçtiğimiz iki hafta sonu Mardin-Kızıltepe, Kocaeli İzmit, Şanlıurfa-Haliliye, Sakarya-Adapazarı ve Ankara-Mamak kongrelerine katılarak bazı açıklamalarda bulundu.

İzmit kongresine Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Adapazarı kongresine
Kahramanmaraş Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Mamak kongresine ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna da katıldı.

13 Ağustos’ta “AK Parti ile Siyaset Gençleşiyor Türkiye Güçleniyor” diyerek başlayan olağan kongre süreci hızla devam ediyor. AK Parti’nin adeta siyaset akademisi olan Gençlik Kolları siyasete değer katan, yön veren siyasetçiler yetiştiriyor.

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti’nin “Değişim, Dönüşüm, Atılım” dönemi ile gençler partinin her kademesinde yer alıyor.

Bu değişim gençlerin artık yedek kulübesinde olmadığının açık göstergesi haline geliyor. Gençlik Kolları da yetişen gençleri üst kademelere taşıyarak değişime katkı sağlamaya çalışıyor.

Hafta sonu gerçekleşen Ankara-Mamak Kongresi ile toplamda 378 kongre gerçekleşti. Yüzlerce genç bu bağlamda üst kademelere taşındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Genel Başkanlığı ile “Demokrasi Değişim ve Dönüşüm” dönemi başlatan AK Parti’nin her kademesinde olan kongre süreci başlamış ve hızla devam etmektedir. Gençlik Kolları ise bu değişime “AK Parti ile Siyaset Gençleşiyor Türkiye Güçleniyor” diyerek başladı.

Türkiye’nin 81 ilinde 919 ilçesi ve 381 beldesinde toplam 1,5 milyon üyesi
ile teşkilatlanmış olan Gençlik Kolları, ilk kongresine Tokat-Hasanşeyh beldesinde başladı.

Bugün itibarıyla 378 kongre gerçekleştirmiş olan Gençlik Kolları, binden fazla gencin üst kademelerde görev yapmasına imkan tanımıştır.

“AK Parti’nin Geleceği Gençlik Kollarıdır”

Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, kongre sürecinin en önemli katkısının AK Parti’nin geleceği olan Gençlik Kollarının heyecanın, özgüvenin ve cesaretinin yenilenmesine vesile oluyor diyerek açıklıyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat