Erdoğan resti çekti: İspat et, görevden çekilirim!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun peş peşe yaptığı skandal açıklamalara tek tek cevap verdi. Erdoğan Kılıçdaroğlu'na "AK Parti'nin DEAŞ'a destek olduğunu ispat et. Ben bu makamda, görevde durmam çekilirim. Sen ispat edemezsen çekilir misin? " diye sordu.

GİRİŞ 08.02.2018 12:41 GÜNCELLEME 08.02.2018 13:17
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 45. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'Afrin'e girmeyelim, Esad'la masaya oturalım' çağrısına çok sert cevap verdi. Kılıçdaroğlu'na ' Ne diyor beyefendi? Afrin'e gitmeyin, fazla içeri gitmeyin. Senden mi alacağız emri. Bize milletimizin emri var, emri. Ona kalsa Esed ile masaya oturun da işi konuşun diyor. 1 milyon vatandaşını öldüren katille neyi konuşacağız? Siz yeri gelir teröristlerle beraber konuşabilirsiniz, Ankara'dan İstanbul'a yürüyebilirsiniz. Biz terör örgütlerinin icazeti ile yola çıkanlarla beraber yol yürümedik, bundan sonra da yürümeyeceğiz.' diye cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

"Utanmadan, sıkılmadan bizim DEAŞ ile işbirliği yaptığımız söylüyor. Bunda yüz yok, haysiyet yok, onur yok. Ne zaman bunu ispata davet ettiysem hiçbir zaman ispat etmemiştir.AK Parti'nin DEAŞ'a destek olduğunu ispat et. Ben bu makamda, görevde durmam çekilirim. Sen ispat edemezsen çekilir misin? Çekilemez. Hayatı yalan üzerine kurulu."

 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

Muhtarlarımızla Cumhurbaşkanlığı arasında tesis edilen sıkı bağın bundan sonra da devam etmesini diliyorum. Her türlü sorunlarını çözdüğümüz muhtarların faaliyetlerini kurumsal hale getiriyoruz.

BİR YERDEN EMİR ALINMIŞCASINA SALDIRMAYA BAŞLADILAR

Türkiye her alanda  büyüdükçe önümüze çıkan sorunların da çapı artıyor. Geçtiğimiz 15 yılda tüm sabotajlara, oyunlara, senaryolara rağmen büyük bir titizlikle koruduğumuz güven ve istikrar ortamı sayesinde kısır döngüyü kırmayı başardık. Bölgesel ve küresel güç olarak sürekli yükseldik. İç kaynaklı istikrarsızlık çıkarma gayretleri son 5 senede çok farklı görünüm kazanmaya başladı. Bu gaye ile FETÖ'nün emniyet, yargı, ordu, iş dünyası ve diğer alanlardaki tüm gücünü seferber ettiğini gördük. PKK'nın yoğun ve cüretkar saldırılara giriştiğini, şehirleri işgale yeltendiğini gördük. DEAŞ bir yerlerden emir verilmişçesine ülkemize saldırmaya başladı. AB'nin verdiği tüm sözleri çiğnemek pahasına ülkemize cephe alması da aynı döneme denk geliyor. 

3 BİNE YAKIN DAEŞ'Lİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bizim meşrebimizde, dostlarına, kardeşlerine, komşularına sırt dönmek yoktur. Tüm kardeşlerimize sınırlarımızı ve kalplerimizi açtık. İslam adına Müslümanları katleden bir terör örgütü bahane edilerek bir başka terör örgütünün bölgemizde palazlandırıldığını görünce artık daha fazla bekleme imkanımız kalmadı. Türkiye'yi meşgul etmek için kurulan tuzakları birer birer bozarken asıl hedeflerimizden de kopmadık. Fırat Kalkanı ile ilk fiili müdahalemize başladık. 3 bine yakın DEAŞ'lıyı derdest ettik. 2 bin kilometrekarelik alanı kontrolümüz altına aldık. 135 bin mülteci kardeşlerimizin tekrar topraklarımıza dönmesini sağladık, oraları imar ettik. 

3.5 MİLYONU BURADA İLANİHAYE SAKLAYACAK HALİMİZ YOK

Şimdi de aynısını Afrin'de yapalım istiyoruz. Afrin olayını çözeceğiz, İdlib'i çözeceğiz ve mülteci kardeşlerimiz tekrar kendi topraklarına, evlerine dönsün istiyoruz. 3.5 milyonu biz burada ilanihaye saklayacak halimiz yok. Onlar da bir an önce kendi topraklarına dönmek istiyorlar. Bir kısmı burada kalabilir ayrı konu. Ama bu gerçeği görmemiz gerekiyor. Rusya ve İran ile birlikte İdlib'de güvenli bölge adımlarını attık. Son olarak Afrin'e Zeytin Dalı Operasyonu'nun düğmesine bastık. 

ESED TEKLİFİNE SERT CEVAP

Askerimiz destan yazıyor. 1028 terörist etkisiz hale getirildi. Her türlü alçaklığa rağmen bölgeyi adım adım teröristlerden askerimiz, milletimiz hep beraber temizliyor. Bunu Bay Kemal'e rağmen temizliyoruz. Ne diyor beyefendi? Afrin'e gitmeyin, fazla içeri gitmeyin. Senden mi alacağız emri. Bize milletimizin emri var, emri. Ona kalsa Esed ile masaya oturun da işi konuşun diyor. 1 milyon vatandaşını öldüren katille neyi konuşacağız? Siz yeri gelir teröristlerle beraber konuşabilirsiniz, Ankara'dan İstanbul'a yürüyebilirsiniz. Biz terör örgütlerinin icazeti ile yola çıkanlarla beraber yol yürümedik, bundan sonra da yürümeyeceğiz. Utanmadan, sıkılmadan bizim DEAŞ ile işbirliği yaptığımız söylüyor. Bunda yüz yok, haysiyet yok, onur yok. Ne zaman bunu ispata davet ettiysem hiçbir zaman ispat etmemiştir.

İSPAT EDERSE BU GÖREVDEN ÇEKİLİRİM

AK Parti'nin DEAŞ'a destek olduğunu ispat et. Ben bu makamda, görevde durmam çekilirim. Sen ispat edemezsen çekilir misin? Çekilemez. Hayatı yalan üzerine kurulu. DHKP-C ile yürüyen birisi. Bunlardan bir şey olabilir mi ya? Senin bu kağıtlarına biz alıştık. Bazı televizyonlarda bizim DEAŞ ile ilgili söylediklerimizi açık ve net ortaya koyuyorlar. Çık açık ve net konuş. Bunlar terör örgütürdür de. Ben El Nusra terör örgütüdür dedim, diyorum. Sen de DHKP-C teBen rör örgütüdür de göreyim seni. Diyemezsin çünkü gücünü onlardan alıyorsun. Onların desteği ile Hakkari'de miting yapacak kadar zavallısın sen? Bize tarihi konuşturtma.

TTB'NİN TÜRKLÜKLE ALAKASI YOK

Bu ara tweet'ler atıyorlar, neymiş o, biz Türklük ve Türkiye kavramına karşıymışız. Niye TTB'den isminin kaldırılmasını istediğimiz için. Niye? Bu kuruluşun Türklük ile alakası yok, Türk kavramına layık olan bir yanı da yok. TBB'nin de Türkiye'ye layık olan hiçbir yanı yok. Bunlar ne hukuku ne hekimliği, tabipliği kendi saltanatı altına alamazlar. Çıkartılacak olan kanunla, Bakanlar Kurulu ile tüm hekimler, hukukçular kendi derneğini kurabilecekler. Kalkıp tweet'lerle ev sahibini bastırmaya kalkıyorlar. Kullanamayacaksınız, ne Türk kavramını ne Türkiye ismini.

SÖZDE AYDIN VE AKADEMİSYENLER...

İçeride artık ihanet boyutlarına varan tavırları sizler de görüyor, takip ediyorsunuz. Bunların içinde ülkemiz bir başka devlet ile savaşa girse, safını karşı taraftan söyleyeceğine kadar olan var. Bunları CHP'de görebilirsiniz. Sırf Türkiye düşmanlarına malzeme vermek için operasyonlarımızda sivillerin hedef alındığı iddiasını ortaya atabilecek kadar alçalanlara rastladık. Bunlar AB'de PKK'yı terör örgütü ilan etti. İlan ettiği halde bunların paçavrasını nasıl oluyor da bunlar boyunlarına asıyorlar. Bunlarla birlikte hareket edenler, onlar da aynı. Onları hiçbir zaman samimi bulmadığımız yüzüne yüzüne vuracağız.Sözde aydın, akademisyen, sanatçı kisveli kişilere de yazıklar olsun diyorum. PKK'ya, PYD'ye terör örgütü demeye dili varmayanlara milletimizin ilk fırsatta söyleyecekleri bir çift sözü elbette vardır."

YAZDIR
YORUMLAR 61
 • Yorgun adam 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayin cumhurbaskanim bu adami muatap almayin onun ipleri disarida disaridakiler ne derse onu demek mecburiyetinde bosu bosunami almanyaya sik sik gidiyor kendini gundemde tutmak icin abuk subuk yesler soyluyor bu secimde birak yuzde altmisi yuzde alti alabilecekmi
  Cevapla
 • Fatih Y. 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanım bu insanı adam yerine alıp cevap verme nefesine yazık oluyor biz halk olarak görmüyor duymuyoruz bu sinek vızıltısını
  Cevapla
 • seyfullah sarıhan 1 yıl önce Şikayet Et
  senden mi izin alacağız yerine.o katillerin oraya saklanmasına izin veremeyiz ifadesini tercih ederdim
  Cevapla
 • Kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  hep ayni konusmalar ben cekilirim sende cekilirmisin kim hakli olsada kimse cekilmiyor bos bos konusmalar
  Cevapla
 • bozkurt 1 yıl önce Şikayet Et
  baskaomutanim ugrasma bu adamla agzina diline yazik ötsün dursun zaten kimse inanmiyor bu adama
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'den büyük skandal! Mescid-i Aksa'nın tüm kapıları kapatıldı
Dünyanın en sıra dışı buluşları!