AK Parti İstanbul İl Başkanı istifa etti!

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, üç yıldır sürdürdüğü görevinden istifa ettiğini açıkladı.

GİRİŞ 09.02.2018 11:31 GÜNCELLEME 09.02.2018 12:07
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci düzenlediği basın toplantısı ile 3 yıldır devam ettiği görevinden istifa ettiğini açıkladı. Temurci yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

"Bu üç yılı, ben üç farklı dönemde değerlendiriyorum. 7 Haziran, 1 Kasım seçimleri, 16 Nisan referandumu, Cumhurbaşkanımızın ikinci kez partimizin başına genel başkan olması. 7 Haziran seçimleri bu iş burada bitmeyen diyen bir teşkilatın başkanıydım. 1 Kasım hepimiz için bayram oldu. Yine bu kürsüde hep birlikte bu coğrafyada Recep Tayyip Erdoğan'ların durdurulamayacağını bu kürsüde haykırdık. 15 TEMMUZ EN BÜYÜK ZAFERİMİZ

Yaşadığımız iki seçimde ve referandumda başarılı işler çıkardık. Genel Başkan değişikliği sonrası İstanbul teşkilatında yeni bir dönem başladı.Hiçbirimiz 15 Temmuz'da gerçekleşen ihaneti beklemiyordu. O gece bu bina direnişin ilk kıvılcımının verildiği merkezlerden biri oldu. Biz o gece milletine, devletine, davasına, liderine sahip çıkmak için ilk çıkan teşkilat olduk. Seçimlerden konuşuyoruz, 15 Temmuz AK Parti İl Teşkilatlarının kazandığı en büyük zaferdir. Ben İstanbul'da üç yılda bütün zorluklara rağmen destan yazan, en büyük destanını yazan teşkilatımızın her bir ferdine teşekkür ediyorum. 

GÖREVİMDEN ONURLA AYRILIYORUM

Bizim davamız rakamlara sığmayacak kadar büyük bir davadır. Davamız bizim hayatımızdır, davamız bizim geleceğimizdir. AK Parti Teşkilatları olarak yeni bir imtihanla karşı karşıyayız. Kişisel hukukların, dava hukukun korunması, bu süreçlerin partimiz adına zaferler sonuçlanması için hayati bir önem arz etmektedir. Ülkemiz 2019 seçimlerine doğru hızla yol alıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız görevden ayrıldı. Birilerinin adamı değil, tüm kardeşlerimizi kucaklayarak bu davanın adamı olmak bizim misyonumuz olmuştur. Onurla, şerefle geldiğimiz AK Parti İl Başkanlığı görevinden onurla ayrılıyorum. "

 

 

SELİM TEMURCİ KİMDİR?Selim Temurci, 1970 yılında Rize'nin Çayeli ilçesinde dünyaya geldi. İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitimini tamamlayan Temurci, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.

Yüksek lisansını ve doktorasını Marmara Üniversitesi'nde ekonomi üzerine tamamlayan Temurci, özel sektörde bir süre boyunca üst düzey yöneticilik yaptı.

Köprü Grubu Derneği Başkanlığı ve birçok sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev alan Temurci, siyasi çalışmalarına gençlik kollarında başlamıştır. İl Başkan Yardımcılıkları da dahil olmak üzere farklı görevlerde bulunan Temurci'nin ekonomi ve siyaset konularında çok sayıda makaleleri yayımlanmıştır.

2006 – 2009 yıllarında AK Parti Kağıthane İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009 -2012 yıllarında ise İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Temurci, 2012 -2015 yılları arasında Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

8 Şubat 2015 tarihinde yapılan AK Parti İstanbul 5. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanlığına seçilen Dr.Selim Temurci evli ve 3 çocuk babasıdır.

YAZDIR
YORUMLAR 34
 • sonunda 1 yıl önce Şikayet Et
  Vallahi Billahi bir Ak Parti üyesi olarak gitmesine çok sevindim.Tek bir başarısı olmamıştır.Referandumda çalışır gözüken ama çalışmayan biriydi.Koskoca Kartal ilçesinde ve mahallelerinde bir tek üye bile ev ziyareti yapmadı,broşür dağıtmadı,millete konuyu anlatmadı.Arkadaşın biri 15 Temmuzda sms attı demiş.Ben de üyeyim o mesaj bana neden gelmedi acaba?
  Cevapla
 • Şevket 1 yıl önce Şikayet Et
  15 Temmuz gecesi direniş için ilk mesaj SMS olarak İstanbul il başkanlığından geldi. Selim Temurci imzalıydı. Bana göre İstanbul’da direnişin başkomutanı görevinden istifa etti.
  Cevapla
 • kainat 1 yıl önce Şikayet Et
  "O gecenin sabahında (16 Temmuz sabahı) arkadaşlarımıza İstanbul’un her yerine ‘Hâkimiyet Milletindir’ yazılarıyla donatılmasını istedim" diyerek Yusuf Suresi 40.ayetine muhalif bir söylemin halen daha memleketimin caddelerinde afişe edilmesiyle milletin imanının tehlikeye düşmesine öncülük etmişti. İnşaallah tövbe etmiştir. Yusuf Suresi 40.Ayet : "Hükümranlık (Hakimiyet) ancak Allah'ındır"
  Cevapla
 • retyum 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen git hürriyete filan yaz
  Cevapla
 • Eba Müslim 1 yıl önce Şikayet Et
  Keşke hiç yazmasan.
  Cevapla
 • OF'lu 1 yıl önce Şikayet Et
  güle güle
  Cevapla
 • dadas45 1 yıl önce Şikayet Et
  ak partide makam delisi olmak yoktur herkes zamanı gelince nöbet degişimi yapar iyi olmak yetmez davada reis istanbulu ilk sırada tutuyorsa vardır bir sebebi reisimizin bizimde sevdamız istanbuldur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Venezuela'daki darbe girişimi çöktü
Bir ile daha metrobüs geliyor