ABD'ye bir rest daha: Aklınızı başınıza toplayın

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'yi YPG konusunda uyararak, 'Biz kirli bir pazarlık içine girmeyiz. Atılacak adımlar neyse atarız, herhangi birinin icazetine ihtiyacımız yok. Aklınızı başınıza alın' dedi.

GİRİŞ 12.02.2018 14:18 GÜNCELLEME 12.02.2018 21:02
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Ankara'da bulunan Makedonya Başbakanı Zaev ile ortak açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin AB'nin takındığı tavrı eleştirerek "Türkiye'nin bölgede yaptığı sadece kendi vatandaşlarının can ve mal emniyetini sağlamak değil, aynı zamanda bütün AB'nin, Balkanlar'ın güvenliğini de sağlamaktan ibarettir. Eğer Türkiye buralara sahip olmasa, hem mülteci kriziyle, hem de terör dalgasıyla bütün Avrupa bu işten büyük bir bedel öder. Bunun ne yazık ki AB tarafından yeterince görülmediğini, takdir edilmediğini yaşamaktayız." ifadelerini kullandı.

 

ABD AKLINI BAŞINA TOPLAMALI

Başbakan Yıldırım, ABD'den bu hafta gerçekleşecek ziyaretler ve ABD'nin YPG'yi pazarlık malzemesi olarak kullanacağına ilişkin iddialar için ise şunları söyledi;

"Türkiye'nin tutumu açık ve nettir. Terör örgütlerinin hangisi olursa olsun bizim hudutlarımız tehdit ediyorsa, sınırlarımız ötesinde ülkemizi tehdit edecek oluşumlara giriyorlarsa bunların üstüne amansız bir şekilde gideceğiz. Bu bölgede yaşayan günahsız insanların geleceği için de bizim sorumluluğumuz. 3.5 milyon Suriyeli neden bizim ülkemizde? Bizim amacımız Afrin bölgesini terör oluşumlarından temizleyeceğiz ve o bölgedeki insanların topraklarına dönmesini sağlayacağız. Biz kirli bir pazarlık içine girmeyiz. NATO'da müttefikimiz ABD artık aklını başına toplayıp bir karar vermesi lazım.ABD bunu görürse güzel, görmezse biz yaptıklarımız yapmaya devam ederiz. Hem Afrin'de yaparız hem de diğer bölgelerde terör tehdidini sona erdirmek için atılması gereken adımları kararlılıkla atarız. Herhangi birinin icazetine ihtiyacımız yok."

HDP KONGRESİNE SORUŞTURMA

Siyasi parti kimliğinde bir oluşum terör örgütüyle iç içe terör örgütünün etkisinden kendisini kurtaramamışsa o zaman meşruiyetini kaybetmiş demektir. Hiç kimsenin suç işleme lüksü yoktur. Türkiye bir hukuk devleti. İşlenen her türlü suçun karşılığı vardır. Hukuk, yargı gereğini yapacaktır.

 

ETİKETLER
uyarı
YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemizde buluna Avrupaya gitmek isteyenlere yardımcı olalım hepsi gitsin niye tutuyoruz ? Avrupa beraber yaşasınlar.
  Cevapla
 • mustafa 38 1 yıl önce Şikayet Et
  bizim bizden başka dostumuz yok abd imiş ab imiş bae imiş bunların tek gayesi ülkemizin büyüyüp gelişmesini engellemek bunuda terör örgütleri ile iş birliği yaparak belli ediyorlar elimize bir fırsat geçti şu anda haklı durumdayız abd nin ab nin yalanlarına itibar edip bunca şehitlere rağmen terörü bitirmemiz lazım bunlarla asla anlaşma olmaz hain her zaman haindir
  Cevapla
 • SARI SELİM 1 yıl önce Şikayet Et
  abd yıllar evvel der ki ortadoğuda bundan böyle kendi askerimizi değil oranın insanlarını eğitip silah evrip kullanacağız der. para nerden diye sorarlar. bölgedeki ülkelerden der. yani suudiler yani emirlikler vs.. yani şu an pyd verilen silah ve paranın kaynağı bölgedeki baı arap ülkereri..
  Cevapla
 • adem 1 yıl önce Şikayet Et
  Yoksa bütün sokakların adını değiştiririz.
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Eğlenmek istiyorsan önce sen o kafayı değiştir.
  Cevapla
 • İstanbul-18 1 yıl önce Şikayet Et
  Dalga geçeceğine, açta biraz Afrin haberlerine bak! O zaman görürsün akıl baştan nasıl uçurulur. Mesela dün 103 tane teröristin aklı bir daha dönmemek üzere uçtu gitti.
  Cevapla
 • diyarıbekir kürdü 1 yıl önce Şikayet Et
  islam ÜLKELERİNE KİM güveniyor. GÜVENDİĞİN yere GİT yallah,haydi yallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kocasından eşine muhteşem sürpriz
Azerbaycan keklik gibi avladı, Ermenistan neye uğradığını şaşırdı!