Salim Uslu, Genç'i ittiği anı anlattı

Kamer Genç'i Meclis kürsüsünden iterek indiren Meclis İdare Amiri Salim Uslu, itiş kakışın yaşandığı anı anlattı. Tek taraflı bir bakış sergilendiğini ifade eden Uslu şöyle konuştu:

GİRİŞ 11.11.2011 11:33 GÜNCELLEME 11.11.2011 11:33
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Arzu Erdoğral'ın haberi

Salim Uslu: “O anda oturumu yöneten meclis başkanının defalarca beni göreve davet etmesi üzerine ben beyefendiyi genel kuruldaki sıralara oturmaya davet ettim. Sanki böyle bir davet olmamışçasına, sanki böyle bir kürsü gaspı yokmuşçasına, sanki tek taraflı bir itilip kakılma varmışçasına bir kampanya yürütülüyor.” dedi.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un uyarısına rağmen kürsüyü terk etmeyen Kamer Genç ile Meclis İdare Amiri Salim Uslu arasında itiş kakışa varan bir gerginlik yaşandı.

Genç, Meclis İdare Amiri Salim Uslu’nun kürsüden kendisini ittiğini söyleyerek, “İlk defa bir İdare Amiri, kürsüde konuşan bir parlamentere saldırıyor. Bizi korkuyla sindiremezler. Bu saldırılar devam ederse Meclisin o salonunu, onlar içi işkencehane haline getiririm.”dedi. Birçok medya kuruluşu ise Salim Uslu’yu, Genç’i konuşturmamakla suçladı.

AK PARTİ MECLİSİ TESLİM ALDI TOPYEKÜN MÜCADELE GEREKİR KAMPANYASI BAŞLATILDI

Salim Uslu ise "aslında dikkat edilirse haberlerin ortak tarafı: AK Parti meclisi teslim aldı. Buna karşı topyekun mücadele gerekir yönünde. Bu tarz bir kampanya başlatıldı!" ifadelerini kullandı.

On5yirmi5.com'un sorularını yanıtlayan Uslu şunları söyledi:

TEK TARAFLI BİR BAKIŞ SERGİLENİYOR!

“Deniz Feneri”yle kürsüye çıkması mı gerginliği tetikledi?

Deniz feneri olayı filan yok. Deniz feneriyle çıktı ve bir süre sonra feneri bıraktı kürsüde ve konuşmaya başladı. Konuşma süresi normalde 5 dakika. Beş dakikayı çok aştı ve daha sonra kürsüyü gaspetti. Parlamentoyu esir aldı tek başına. Kürsüyü terk etmeyerek parlamentoyu ve parlamenterleri esir aldı. Ben orada sadece Ak Partili vekil değilim. Herhangi bir vekilde değilim. Meclis idare amiriyim. Parlamentonun içindeki ve genel kuruldaki güvenliği sağlamak, huzuru sağlamak benim görevim. İç tüzükten, anayasadan kaynaklanan benim görevim. O anda oturumu yöneten meclis başkanı defalarca beni göreve davet etmesi üzerine ben beyefendiyi genel kuruldaki sıralara oturmaya davet ettim. Sanki böyle bir davet olmamışçasına, sanki böyle bir kürsü gaspı yokmuşçasına, sanki tek taraflı bir itilip kakılma varmışçasına bir kampanya yürütülüyor.

OLAYLARIN ARKASINDAKİ SİYASİ HESABI DA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMAK GEREKİYOR

Özellikle kendisine verilen süreleri aşarak, üstelikte genel kurulun iradesine rağmen meclisi ve kürsüyü işgal eden bir anlayış var ortada. Ve bu anlayış tahrik ettiği gibi görevi icabı kendisini yerine oturmaya davet eden birisine nezaketsiz davranıyor ve nezaketsiz cümleler kullanıyor. Bunu görmezden gelerek bana karşı bir kampanyanın sürdürülerek; benim üzerimden de AK Parti’nin veya parlamentonun zedeliyor oluşunun arkasındaki siyasi hesabı da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

On5yirmi5.com

YORUMLAR 27
 • güney kuzey 7 yıl önce Şikayet Et
  KAMER GENÇ VE SALİM USLU. Siz hiç kıyasladınız mı ?? Kamer genç salim uslunun aldığı oyun üç katını larak seçilmiştir.. Seversiniz sevmessiniz bu çok önemli değil...Salim Uslu sözde sendika başkanı iken işçilerin hakkını savunması gerekiren onlardan topladığı aidatlarla son model arabalara binen bir sendikacı..Sendikacı nedir?? Ne iş yapmıştır hiç işçi olmuşmudur ..!!ASkeri ücret ile bir fabrikada çalışmışmıdır..!!! Hayır hiç birini yapmamış ve yüksek maaşlarla son model arabalar la lüks evlerde oturmuş bir sendika patronudur.. Şimdi gel gelelim olay anlarına ...Kamer genç konuşma zamanını aşıyor ve kürsüden inmiyor diyelim ki öyle ..Bunu indirmek için itmek tekme atmak mı lazım .. Eğre öyle yapılmasını doğru gören var sa insanlığını bir kontrol ettirsin..Ki yaptığı yer meclis..Kapatırsın meclisi ara verirsin kendi kendine konuşsun dursun...Hiç kimse bir diğerini şiddet kullanarak izaya getiremez hele hele mecilste bunu yapan insan kendi evinde susturamadığı karısına çocuğuna ne yapıyordur Allah bilir.....
  Cevapla
 • Murat Erturk 7 yıl önce Şikayet Et
  Uslu'yu savunanlar şiddeti savunuyor. Kamer Genç'i savunmuyorum. Yaptığının bir cezası olduğuna inanıyorum. Ama bu medeni ve hukuki bir cezadır. Bir ay maaşını kes bakalım Kamer Genç aynı terbiyezisliği yapar mı? Ama Salim Uslu'nun yaptığı Kamer Genç'in yaptığından bile kötü. Eğer her milletvekili sıkıntıyı şiddetle arbedeyle çözeceğini düşünüyorsa, ve hadi sinirlendi diyelim ama 20 saat sonra hala bu davranışı savunuyorsa, ve sırf mağdur Kamer Genç diye hala buralarda bu kabalık savunulabiliyorsa, vay ülkemin haline. Bana 'kendini küçük düşürüyorsun' diyenler, milli ve manevi değerlerimizi küçük düşürdüklerini göremiyor. Kapatsın başkan mikrofonu televizyonu, Kamer Genç ne diyebilir? Kim ne duyar. Başbakan ve Cumhurbaşkanı kutsal değer değil. Hakaret varsa hukuk var. Yahu adam dövmeyi itmeyi kakmayı savunuyorsunuz Allah aşkına, farkında mısınız? O zaman sokaklarda kendince haklı hissetiğinde size aynı muamaleyi yapacak insanlara kızma hakkınız yok! son NOKTA
  Cevapla
 • yusuf tekil 7 yıl önce Şikayet Et
  sözden anlamaz. meclis baskani defalarca lutfen diyor,bu adam o dilden anlamazki,bunu meclise gönderenlere yaziklar olsun.
  Cevapla
 • başar uyandıran 7 yıl önce Şikayet Et
  salim uslu ileri demokrasiyi yanlış anlamış.yetmez ama evet. hem ileri ittireceksin.hem döveceksin.hem ergenekonce ilan edeceksin.hem yandaş basına bu nu haber yapın talimatı vereceksin.hemde polise hadi bunuda içeri atın diyeceksin heömde yargıya gaz vereceksin.sen sadce kürsüden indirdin.oldumu şimdi
  Cevapla
 • AHMET EMİN 7 yıl önce Şikayet Et
  Murat ERTÜRK. Murat bey tartışmak istemiyorum,ancak İnsanlar sadece kendilerine hakaret edilince mi sinirlenirler.Örneğin onların değer yargılarına,bağlı oduğu toplumsal yapılara,dinlerine inançlarına,milliyetlerine,hakaret edilince bunlar hakaret sayılmıyormu???İstersen Kamer Gençi savunma uğruna kendini küçültme olmazmı!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Külliye'de samimi anlar! Erdoğan kabul etti
Karşı ateşe karşı provokasyon: Yalanları böyle çürüdü