Yarbay: Öcalan, devletin adamıydı

Özel Kuvvetler'de 12 yıl görev yapan Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu'na ait olduğu iddia edilen ses kaydı internete düştü. Dedeoğlu'na göre Öcalan 'devletin adamı'ydı.

Yarbay: Öcalan, devletin adamıydı
Yarbay: Öcalan, devletin adamıydı
GİRİŞ 01.02.2012 14:32 GÜNCELLEME 01.02.2012 14:32

HABERE İLİŞKİN DÜZELTME METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

12 sene Özel Kuvvetler'de aktif görev yapmış olan Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu'na ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı dün internet sitelerine düştü.

Ergenekon yapılanmasının ve PKK terör örgütünün Gladyo olarak da bilinen özel kuvvetlerle ilişkisini deşifre eden kayıtta teröristbaşı Öcalan'ın 'devletin adamı' olduğuna dair çarpıcı ifadeler kullanılıyor. "Öcalan ve Murat Karayılan, gayri nizami harp eğitimi almış devletin adamlarıdırlar" diyen Yarbay Dedeoğlu'nun şok ifadeleri şöyle:

KONUŞAN İMHA EDİLİR

Konuşmasında "Ergenekon tarzı yapılanma maalesef var" diyen Dedeoğlu, bu yapılanma içinde görev alanların şu andaki görevinin ne olduğunu bilmediğini belirterek "Ne işe yaradıklarını, ne yaptıklarını, daha önce nerede görev yaptıklarını, nasıl, nerde, ne şekilde kullandığımızı falan biliyorum" diye konuşuyor. Gayri nizami harp usulleri hakkında bilgi veren Dedeoğlu, yakın tarihin karanlık olaylarına ışık tutacak şu ifadeleri kullanıyor: "Ülkenin menfaati için adamı en üst noktalara kadar yetiştirirsin. Tehlikeli olacağı zaman imha edersin bu böyledir. Cem Ersever, Abdullah Çatlı imha edilmiştir. Korkut Eken sesi soluğu çıkıyor mu bu yakınlarda imha edilir. Bunun gibi belli başlı adamlar faydalanılır, istifade edilir, devletin başına bela olacağı zaman imha edilen adamlardır." Dedeoğlu, konuşmasının bir bölümünde teröristbaşı Abdullah Öcalan ve terör örgütü PKK'nın lideri Murat Karayılan hakkında skandal sözler sarf ediyor. Öcalan ve Karayılan'ın gayri nizami harp eğitimi almış devlet adamları olduğunu dile getiren Dedeoğlu, şöyle devam ediyor: "Karayılan, Kara Harp Okulu 1988 devresindendir. Biz niye mücadele ediyoruz? Bu meslekte kaldıkça değer yargımı yiyorum. Mesela devletin gayrinizami harp yaptırtıp da öldüremediği adamlardan bir tanesi de Öcalan'dır. Devletin adamıdır, yetiştirdiği. Öcalan 10 sene kadar devlet için çalışmış bir adamdır. 10 seneden sonra imha edemiyorlar. Devletin başına bela oluyor"

BİLİRSEN TEHLİKEDESİN

Dedeoğlu, konuşmasında terörle mücadele yöntemleri ve yaşanan sıkıntılarla ilgili sitemini ise şöyle dile getiriyor: "Sağ, sol her taraf dağ silsilesi. 12 sene özel kuvvetlerde çalışmış birisi olarak söylüyorum. Abartmayın yani olayı. Şehit olanlara, ölenlere salak gözüyle bakıyorlar. Kalanlarınıza kimse sahip çıkmıyor. Üç buçuk sene boyunca eve hiç gelmedim oğlum 3 yaşına gelmişti. O zaman özel kuvvetçi olmakla gurur duyuyorduk. Şimdi özel kuvvetçi dediğim zaman Ergenekon mu diyorlar. Bağlantın var mı diyorlar. Özel kuvvetlerdeki adamlara çok farklı işler yaptırtıyorlar. Yani aklınıza gelmeyecek her türlü devletin bekası için gerekli olan her türlü şeyi yaptırtıyorlar. Şimdi bütün bunların hepsini bilirsen tehlikeli boyutlara geliyorsun demektir."

YENİ ŞAFAK

YAZDIR
YORUMLAR 28
 • arthur 6 yıl önce Şikayet Et
  Nadir doğan. Tamam o zaman o derin devletin başında ben olmak istiyorum. Olur mu?
  Cevapla
 • nadir doğan 6 yıl önce Şikayet Et
  kendi milli derin devletimiz olmalı. Natonun eseri olan aslında geçmişini ittihad terakkiden alan işbirlikçi gladyocu taifenin son kullanma tarihi bitti.ABD şimdilerde yeni bir oluşum peşinde.Buna karşı fırsattan istifade bizim kendi derin devletimizi ama milletin menfaatini,değerlerini düşünen ve sadece içte değil asıl ülke dışında çalışacak,CIA,Mossad ile mücadele edebilecek seviyede bir yapılanmaya gitmemiz uluslar arası arenada elzemdir.
  Cevapla
 • mustafa 6 yıl önce Şikayet Et
  devletin demek yanlış. nato gladio cıa ve yerli işbirlikçiler desek daha doğru olur..şu anda da aynı değişen bir şey yok..sadece kullandıkları kurum ve kişileri değiştirdiler..eskileri deşifre edip sattılar bu kadar basit..
  Cevapla
 • mustafa akgül 6 yıl önce Şikayet Et
  bu zat sanki bilinmeyen bir şeymi söylüyor.. apoyu 12 eylül darbecileri ve özal kullanmıştır.amaçları güneydoğu halkını asker ve terör baskısıyla göçe zorlamak ve asimile etmekti.tosyaya pirince giderken evdeki bulgurdanda oldular ve olduk.akdeniz ve egenin nüfüsuna ve ordaki yapılanmaya bakın nasıl müthiş bir iş başardıklarını görürsünüz(!)
  Cevapla
 • metin yaman 6 yıl önce Şikayet Et
  Pkk yi sevenler de nefret edenler de keklik oldular. Sözde, Kürtlerin haklarını savunun Mr.Apo Kürtlerin değil derin odakların adamı çıktı. Ondan nefret eden vatansavarların adamı çıktı. Olan çınar gibi yıkılan gencecik evlatlara oldu, yetim kalan çocuklara dul kalan hanımlara gözü yaşlı analara oldu. Millete akıl verenler acaba 5 yıl önce Apo'nun örtülü ödenekten para aldığını biliyorlar mıydı, sanmıyorum. Her iki taraf da sadece bir hiç uğruna savaştıklarını daha yeni yeni anlamaya başladı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan İstanbul için büyük müjde!
Erdoğan: Taksicilerden bir ricam var...