Şevki Yılmaz: Erdoğan, Erbakan'ı uyarmıştı

28 Şubat sürecinin önemli siyasi figürü, eski Refah Parti'li Şevki Yılmaz dönemin belediye başkanı Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Erbakan'ı bir konuda uyardığını söyledi.

GİRİŞ 17.04.2012 10:55 GÜNCELLEME 17.04.2012 10:55

Eski Refah Parti'li Şevki Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanı iken, sekiz yıllık kesintisiz eğitim yasası için Erbakan'ı uyardığını ama sert karşılık bulduğunu açıkladı.

28 Şubat döneminin önemli tanığı Şevki Yılmaz konuk olduğu Samanyolu Haber'de çarpıcı açıklamalar yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken Refah Partisi Meclis Grup toplantısına ilk kez katılarak dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan"Sekiz yıllık kesintisiz eğitim yasası"nın Meclis’e getirilmemesi için itiraz ettiğini söyledi.

Erdoğan'ın Erbakan'a "Sayın Hocam ben bu tehlikeyi gördüm, işlerimi bıraktım, ilk defa grubunuza katılıyorum. Siz buna imza atıp Meclis'e getirirseniz tabanda bitersiniz" diyerek uyardığını fakat Erbakan'dan sert karışılık gördüğünü kaydetti.

YORUMLAR 77
 • sadık karabıyık 6 yıl önce Şikayet Et
  AYNENEN ÖMER FARUĞA KATILIYOM. 1 sevki yılmaz 2 musa uzunkaya 3 hasan hüseyin ceylan 4 halil ibrahim çelik 5kayseri belediye başkanı şükrü 6 sincan belediye başkanı bekir 7 tokat millet vekili bekir sobacı ve biçok belediye başkanı ve yönetici bunların 28 şubat sürecine katkıları en az çevik bir kadar vardır
  Cevapla
 • sadık karabıyık 6 yıl önce Şikayet Et
  YAZIKLAR OLSUN ŞEVKİ HOCAYA. Şevkiyılmaz refah döneminde siyaseti dine alet ettik dedi ben eminim ençokda kendisi yaptı bu dediğini dolaysıyla 28 şubattın oluşumunda sevkı yılmazında katkısı en az askerler kadar vardır onun için bence şevki yılmaz ında mutlakaifadesinin alınması şart şunki ben provokotör olduğuna inanıyom o dönemde çok boş konuştu bu milleti galyane getirdi ben şahsen savcılığa suç duyrusunda bulunacam
  Cevapla
 • oktay çıkmaz 6 yıl önce Şikayet Et
  erbakan öldü yazın bakalım. hoca öldü sallayın bakalım arkasından şimdi
  Cevapla
 • Yusuf Yıldırım 6 yıl önce Şikayet Et
  oldumu moderetor ?. sevkı yılmaz ıyı bır hocadır erdogan hocayı uyarmıstır ıhale almak oyle kolaymı bu devırde !!!
  Cevapla
 • Ali Özbey 6 yıl önce Şikayet Et
  Bir zamanlar Erbakancı,Milli Görüşcü olan,. Milyonlar anladı yolun yanlış olduğunu (niyet halis olabilir ama yol yanlış)...Şevki Yılmaz da bu milyonlardan biri...Çok normal.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor...
Eğlence mekanında silahlı çatışma: 2 ölü, 4 yaralı