Adnan Kahveci, ölümünün 20. yılında anıldı

Eski bakanlardan Adnan Kahveci, ölümünün 20. yılında Kartal Yakacık'taki mezarı başında anıldı.

Adnan Kahveci, ölümünün 20. yılında anıldı
Adnan Kahveci, ölümünün 20. yılında anıldı
GİRİŞ 05.02.2013 13:29 GÜNCELLEME 05.02.2013 13:29

Trabzon Köprübaşı Kültür ve Dayanışma Derneği'nce düzenlenen anma töreni, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Adnan Kahveci Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci'nin Adnan Kahveci'nin öz geçmişini okumasıyla başladı.

Dernek Başkanı Osman Karamehmetoğlu, ölümünün 20. yılında Adnan Kahveci'yi anmak için burada toplandıklarını dile getirdi.

Karamehmetoğlu, ''Kahveci'nin ölümünün üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen insanların buraya akın akın gelmesi, onun ne kadar dürüst, ne kadar düzgün bir insan olduğunun kanıtıdır. Kendisini 20 yıl değil, 200 yıl da geçse unutmayacağız'' dedi.

Eski Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali de aradan 20 yıl geçmesine rağmen böyle mümtaz bir topluluğun huzurunda Kahveci'yi anmaya geldiklerini ifade ederek, ''Şüpheli olan ölümünün hepimizin vicdanına kıymık batırdığını hissediyoruz. İnşallah bunun da açıklığa kavuşmasını diliyoruz'' diye konuştu.

Adnan Kahveci'nin oğlu Cihan Kahveci de katılımcılara babasının anısını yaşattıkları için teşekkür ederek, ''Onun yerini doldurmak zor. Her geçen gün ona layık olmaya çalışıyoruz'' dedi.

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz de Kahveci için ''Biz politikacılar için çok önemli bir rehber. Ben şahsen kendime iyi bir rehber olarak gördüm. Hiç yan yana gelmedik ama davranışlarını inceledim, onu yaşamaya çalışıyorum'' şeklinde konuştu.

Katılımcılar, anma töreninde, üzerinde ''Unutmadık, unutmayacağız'' yazılı pankart ile Türk bayrağını Kahveci'nin mezarının başına astı.

Duaların okunduğu törene, Kahveci'nin kardeşi Kenan Kahveci, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, eski ANAP milletvekilleri Hayrettin Elmas ve İsmail Sancak, parti ve dernek temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
354 milyon dolarlık dev şehir kuruluyor!
Türkiye'den gittiler! Afrin'de göreve başladılar