Gökçek, o olayı anlatırken canlı yayında ağladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı canlı yayında 28 Şubat döneminde yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

GİRİŞ 28.02.2013 10:59 GÜNCELLEME 28.02.2013 14:08

Gökçek, "Biz, Allah'tan başka kimseden korkmayız. Korkan biri olsaydık, alttan alan birisi olsaydık Allah, bizi o makamda bırakmazdı" dedi.

TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar'ın hazırlayıp sunduğu "Ankara'nın Gündemi" programına konuk olan ve Batuhan Yaşar ve İhlas Ankara Medya Grup Başkanı Nuri Elibol'un sorularını cevaplayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, canlı yayında duygusal anlar yaşadı.

Programının başında İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören'in vefatıyla ilgili konuşan Başkan Gökçek, "Hatırasını hep hayırla yad edeceğiz. Bizde hiç kötü anısı yok, hep güzel anısı var. Rabbim inşallah cennette hepimizi buluştursun. Allah taksiratını affetsin. Kalanlara da başta oğlu olmak üzere hepsine sabır diliyorum. 'Enver Abi'nin yolundan gitsinler. Onun prensiplerini de bırakmasınlar" ifadelerini kullandı.

"KORKSAYDIK BU MAKAMLARA GELEMEZDİK"

Haksız yere ve hiçbir suçu olmadan gözaltına alındığını kaydeden Melih Gökçek, tutuklandığı gece Abdullah Öcalan'ın yakalandığını söyledi. Gözaltının 36 saat sürdüğünü ifade eden Gökçek, serbest bırakıldığı gece ASKİ Spor Salonu'nda bir program olduğunu ve o programa katılmaması yönünde bir ricada bulunduklarını ifade etti. Gökçek, "Ben de gitmedim ama lafımı da esirgemedim. Esirgeyen birisi olsaydık, korkan biri olsaydık, alttan alan birisi olsaydık Allah, bizi o makamda bırakmazdı" dedi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

28 Şubat döneminde yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamayan Başkan Gökçek, "Allah'tan başka, başka yerden korkar da, onlardan minnet beklersen Cenab-ı Allah 'Sen benden korkmuyor musun?' diye sorar. Biz, Allah 'tan başka kimseden korkmayız" dedi.

"CHP, batılın temsilcisi olmuş. O batılın temsilcisi ile mücadele etmek inanç sahibi bir insan için görev" diyen Başkan Gökçek, "Oradaki yanlışlıkları göstereceksin, söyleyeceksin ki insanlar bunu görecek. Ondan sonra kendi hayat şekillerini o yanlışlara göre ayarlayacaklar. CHP'nin milletin özellikle değerlerine karşı vermiş olduğu kavga bizi de ister istemez ona karşı tavır içerisine sokuyor" dedi.

Yeni CHP ile eski CHP arasında bir fark olmadığını dile getiren Gökçek, sadece nüans farkı olduğunu söyledi. Gökçek, "Eski CHP'nin başındaki genel başkanlar ile bugünkü genel başkanın ana fikirde bir farklılığı yok. Sayın Baykal ile Sayın Kılıçdaroğlu'nun fikirleri aynı ama birisi olaya mezhepsel olarak yaklaşıyor, diğeri mezhepsel olarak yaklaşmıyor. Temelde baktığımız zaman özellikle bizim 'değer' diye saydığımız hemen her şeye ikisinin de tavrı aynı, karşılar. Tabii kalite ayrı bir konu. Kılıçdaroğlu kasaba politikacısı, Baykal ise uluslararası politikacı" değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR 4
 • burak şişman 5 yıl önce Şikayet Et
  !!?!!. yürü başkanım demeye gerek yok zaten... ürüyen ürümeye devam etsin
  Cevapla
 • Burak YILMAZ 5 yıl önce Şikayet Et
  Büyük Başkan Diye Buna Derim. Büyüksün Başkan
  Cevapla
 • ekrem bamyacıoğlu 5 yıl önce Şikayet Et
  Allah korkusu varsa iyi o zaman. Herkes birgün hesap verecek allaha unutmayın sayın gökçek bey
  Cevapla
 • Muzo ATA 5 yıl önce Şikayet Et
  keser döner sap döner gün gelir hesap döner.. "hüzünlenmeyin inanıyorsanız en üstün sizlersiniz." Üzülme başkanım o gün (28 şubat döneminde) milleti ağlatanlar bu gün silivride ağlıyor...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İşte milletvekilliği için istifalar...
Katar'dan Türkiye hamlesi! 7500 TL'ye eleman alacak