İstanbul

Securitas'ın "Engelsiz Güvenlik Raporu" yayında

11:11 15 Mayıs 2017
Securitas'ın "Engelsiz Güvenlik Raporu" yayında

Türkiye'nin "ilk" engelsiz güvenlik şirketi Securitas, Securitas Kişisel Güvenlik Rehberi'nden sonra "Aylık Güvenlik Raporu"nu da ses kaydı haline getirerek engellilerin kullanımına sundu.

Şirket açıklamasına göre, Securitas'ın gönüllü çalışanları tarafından seslendirilen Securitas Aylık Güvenlik Raporu'nda, o aya ilişkin güvenlik gündemi özetlenerek riskler ve alınması gereken önlemler anlatılıyor. Her ayın başında güncellenen ses kaydına "www.securitas.com.tr" internet adresi üzerinden ulaşılabilecek.

Türkiye Engelliler Federasyonu'ndan 2015 yılında Farkındalık Ödülü alan Securitas, hem sahada hem de müşterilerini bu konuda bilinçlendirme konusunda çeşitli çalışmalar yapıyor.

İlk olarak çalışma alanlarını düzenleyen Securitas'ın Genel Müdürlük ofisi engelsiz ofis sertifikası aldı. Şirket, diğer ofislerini de bu sertifikaya uygun hale getirmek için çalışmalara başladı. Engelsiz hayata desteğin sadece erişebilir mekanlarla verilmeyeceği anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Securitas, farkındalık çalışmalarına ilk olarak bünyesindeki 11 bin çalışanıyla başladı.

Securitas, Engelsiz Projesi Gönüllüleri ile faaliyetlerine devam ederken, hizmet verdiği kuruluşlarda da farkındalık artırmaya yönelik çalışmalara başladı. Pilot projeler kapsamında güvenlik görevlilerine Engelsiz İletişim ve İşaret Dili eğitimleri veren firma, bu eğitimlerle hizmet verdiği kuruluşların kendi içlerinde hayata geçirdikleri "engelsiz hayat"a destek olmayı hedefliyor.

Proje kapsamında Kişisel Güvenlik Rehberi'ni engellilere yönelik revize ederek yayınlayan Secuitas, düzenli çıkarttığı yayınlarda engellilere yönelik farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Secuitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, Securitas olarak engelsiz güvenliği destekleyen ilk güvenlik firması olmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Kösereisoğlu, şunları kaydetti:

"Engelsiz projemizde hızlı adımlarla ilerliyoruz. Kişisel Güvenlik Rehberimizden sonra Aylık Güvenlik Raporu'muzu da seslendirerek çıktığımız yolda bir adım daha ilerledik. Hizmet verdiğimiz kuruluşlar ve onların misafirleriyle empati kurup memnun etmek her zaman öncelikli hedefimiz.

Engelsiz Projesi ile sadece mekanları değil, misafirlerimizle iletişimimizi de engelsiz hale getireceğiz. Sahada hizmet veren güvenlik görevlisi arkadaşlarımız engelli bireylere yardımcı olmak için özel olarak eğitimler almaya devam edecek, engelsiz bir ortam oluşturmak için destek olacaklar."

YORUMLAR

ETİKETLER
engelsiz güvenlik
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.