İstanbul

Turkcell TV+'tan geleceğin mühendislerine kodlama ve robotik eğitimi

12:54 13 Haziran 2017
Turkcell TV+'tan geleceğin mühendislerine kodlama ve robotik eğitimi

Turkcell'in televizyon platformu TV+, Da Vinci Learning televizyon kanalıyla iş birliği yaparak Lego İnovasyon Merkezi Jr. Robotics Bilim Okulu'nda kodlama ve robotik eğitimi verdi.

Turkcell açıklamasına göre, TV+, kanalları arasında yer alan Da Vinci Learning iş birliğiyle çocukları geleceğin mesleklerine hazırlamak adına önemli bir adım attı.

Teknoloji meraklılarını bilişim alanında geleceğe hazırlamak vizyonundan yola çıkan proje kapsamında 8-12 yaş grubundan 25 kişilik bir grup oluşturuldu. Söz konusu gruba özel hazırlanan atölye çalışması kapsamında Lego İnovasyon Merkezi Jr. Robotics Bilim Okulu'nda, konusunda uzman eğitmenler tarafından kodlama ve robotik eğitimi verilerek legolar üzerinde uygulama yaptırıldı.

Eğitim kapsamında çocuklar, legolarla kendi robotlarını tasarlayarak öğrendikleri temel kodlama bilgileri sayesinde de robotlarını hareket ettirmeyi başardılar. Çocuklar, renk sensörü, ultrasonik sensör, dokunma sensörü, jiroskop sensör ile özel tasarım parçalar, dişliler, çarklar, akslar, farklı boyutlarda tekerlekler ve bağlantı parçaları kullanarak tasarladıkları robotlarını sergileme şansı da buldular.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.