İstanbul

Dilencinin üzerinden çıkan para dudak uçuklattı

13:33 14 Eylül 2018 25 Yorum Var
Dilencinin üzerinden çıkan para dudak uçuklattı

Pendik’te yakalanan yabancı uyruklu dilenci görenleri şaşırttı. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda dilencilik yaptığı tespit edilen kişinin üzerinden döviz bürolarında bile bulunmayan on beş farklı ülke parası çıktı

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alınan Azeri uyruklu dilencinin üzerinden 2 bin 500 Türk Lirasının yanında 530 Euro ve 421 Amerikan doları çıktı. Bu paraların yanı sıra dilencinin üzerinde İran Riyali’nin yanında Suudi Arabistan Riyali, Katar Riyalı, Kuveyt Dinarı, Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi, Umman Sultanlığına ait Riyal ve Baisa olmak üzere altı Körfez ülkesinin parası bulundu. Körfez ülkelerine ait paralarla birlikte Lübnan Lirası ve Libya Dinarına da el kondu.

NEPAL PARASI BİLE VAR

 Yerkürenin en kuzeyinde yer alan ülkelerden İsveç’e ait Kron’un yanı sıra dünya haritasında yerini göstermekte zorluk çekilecek Nepal’e ait Rupi de dikkat çeken paralar arasında yer aldı. Sanskrit alfabesi ile yazılı Hindistan Rupisi ve Kril Alfabesiyle yazılı Rus Rublesi ise diğer dikkat çeken paralar oldu. Dört farklı alfabe (Latin, Arap, Kril, Sanskrit) ile yazılı olan banknotların hangi ülkelere ait olduğunun belirlenmesi için zabıta personeli yoğun mesai harcadı.

El konulan, toplam değeri yaklaşık on iki bin Türk Lirasını bulan dövizler 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. maddesi hükmü gereği belediye Encümeni Kararıyla kamuya aktarılmak üzere Türk lirasına çevrildi.

YORUMLAR

25 Yorum Var
 • ABDÜSSAMED 5 ay önce Şikayet Et
  Değerli kardeşlerim İslam dinini iyi okuyup iyi yaşasak bu insanlar türemez bizim dinimizde bir günlük nafakasını Temin edenin dilenmesi haramdır.Biz bu insanları bu hale getirdik halbuki onlar vicdan sömürüsü için bizlerden para topluyor banka hesapları çıkıyor günlük kazançları dudak uçuklatıyor niye çalışsın ki bu insanlar bir firmanın CEO su kadar gelir elde ederken bizde vicdanımızı rahatlatıyor sevaba giriyor sanıyoruz yanılıyoruz kişi eğer hayr yapacaksa mazlumu yoksulu kendi arayıp bulacak
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • gökan 5 ay önce Şikayet Et
  Bir ekmek parası deyip dileniyorlar.O zaman 1 ekmek parasından fazla dilenmek haram olsun.Yalancı dilenci, sahtekar dilenci, namazı kılmadan camiden çıkanları bekleyip söğüşlemeye geçiyor...
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • guzitor 5 ay önce Şikayet Et
  her yerden gelen türkiyede dilencilik yaparak avrupada calisarak kazanamadigini türkiyede birkac saat dilenerek elde ediyorlar neden calisalim diyorlar türkiyede bu kadar anayi varken dilenmek para kazanmak varken neden cep harcligina calisalim diyorlar .
  Cevapla
 • YUSUF 5 ay önce Şikayet Et
  Bu dilencilerin cogalması hep diyanetin vebalidir. Dilencilik dinimizde hoş karşılanmadığını söylemiyorlar. Allah diyeni geri çevirmeyin diyorlar. Bu konuda Aydın Müftülüğünü örnek gösteriyorum. Onlar dilencilikle iyi mücadele ediyorlar.
  Cevapla
 • nusri 5 ay önce Şikayet Et
  Dilenmek işi şebeke halini almış durumda. devlet buna bir çare bulmalı artık!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
sabiha gökçen
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.