İstanbul

Kağıt toplayan çocuk duygulandırdı! Namaz...

09:37 09 Kasım 2018 28 Yorum Var
Kağıt toplayan çocuk duygulandırdı! Namaz...

İstanbul Esenyurt’ta ikindi ezanı okunduğu esnada 10 yaşındaki Suriyeli Muhammet’in topladığı kartonu kendisine seccade yapıp gözden uzak bir köşede namaz kılması görenleri duygulandırdı.

10 yaşındaki Muhammed Meyuf, Suriye’deki savaşın yıkımından ailesi birlikte kaçan yüz binlerce çocuktan biri. 4 yaşındayken Türkiye’ye gelen Muhammet şimdi 10 yaşında. Yaşıtları okula giden Muhammet, boyundan büyük kağıt toplama arabası ile aile ekonomisine katkıda bulunuyor.

Beş vakit namazını kılan Muhammet dün yine kağıt toplarken ezanı duyunca kağıt toplamayı bıraktı. Topladığı kartonlardan kendine seccade yapan küçük Muhammed ardından namaz kılmaya başladı. Bu sırada Muhammet haberciler tarafından görüntülendi.

Namazını kıldıktan sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan küçük Muhammet, “Ezan okunduğu esnada işi bırakıp hemen namazımızı kılacağız. Namazı her zaman kılıyoruz. Ben 6 sene önce Suriye’den buraya geldim. Benim evim Esenyurt Kuzuyolu’nda kalıyorum” dedi.

YORUMLAR

28 Yorum Var
 • kainat 6 ay önce Şikayet Et
  Herkeste bu yaşta bu genç gibi Allah c.c. korkusu olsaydı şu an tüm dünya Osmanlıda olduğu gibi önümüzde hazır vaziyette emir beklerdi.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Fikri 6 ay önce Şikayet Et
  Her zıkkıma duygulanırken şu garibanın Rabbimize şükrünü eda etmesine duygulanmamıza bile kızanlar var yorumlarda okudum da dumura uğramış durumdayım. Rabbim sizlerin şerrinden cümle ailelerimizi korusun bu ne asabiyettir yahu ailelerinize de sabırlar diliyorum.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Murat 6 ay önce Şikayet Et
  bu haberi yapandan Allah razı olsun.Duygulandım çünkü çocuk daha 10 yaşında,ayrıca namaz kılması çok güzel.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • LALE 6 ay önce Şikayet Et
  Kötüler yüzünden iyilerde arada kaynıyor işte. Uyum sağlamak da inat edenler sorunlu olanlar geri gönderilsin. Bize ayak uyduranlar kalsın. Bu dünyanın her yerinde böyle. Özellikle mantıklı düşünebilen toplumlar da.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ali 6 ay önce Şikayet Et
  Böyle Suriyelilere can feda.... Bı değil yüzbin olsun ama şu sahillerde köşe başlarında duranların görünce çıldırıyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.