İstanbul

Şifa arayan haftada 1-2 kez kokoreç yesin!

09:09 15 Mayıs 2019 17 Yorum Var
Şifa arayan haftada 1-2 kez kokoreç yesin!

Radyasyon Onkolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Dizdar haftada birkaç kere yenecek kokoreçin bazı sağlık sorunları için faydalı olabileceğini anlattı...

İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Radyasyon Onkolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Dizdar, haftada bir- iki kez kokoreç veya mumbar yenilmesini önerdi. Dr. Dizdar, "Kokoreç ile vücudunuz bir şekilde ağızdan aşılanma yoluyla dışarıdaki uyaranlara olumsuz durumlara karşı kendini koruyabilir hale gelir" dedi.

Dr. Yavuz Dizdar soruları yanıtlarken, son 5 yıldaki okuma ve incelemeleri sonucu kokoreç konusunda 'Bilgi analizi' yaptığını belirterek, şunları söyledi: "İnsan vücudu sindirim sistemi tamamen mikroplar üzerinden çalışıyor. Siz eğer vücudunuzda oluşan bu mikrop eksikliğini kokoreç veya işkembe ile yerine koyamazsanız; sindirim sisteminizin düzelmesini beklemeyin. O bozukluk bütün vücudunuza bundan sonra da genel olarak aksediyor. Dolayısıyla kokoreç, iyi bir şeydir.

Siz bunu haftada iki kere de yiyebilirsiniz. İnanın şifa veya ara öğün niyetine sırf vücudunuzun ihtiyacını giderme adına da yiyebilirsiniz. Kokoreç konusunda erişim açısından bir sıkıntı yok. İçindeki mumbar sizi aşılar. Bu kesinlikle doğrudur. Yani vücudunuz bir şekilde ağızdan aşılanma yoluyla dışarıdaki uyaranlara olumsuz durumlara karşı kendini koruyabilir hale gelir."

Eminönü’ndeki kokoreç satışı yapılan iş yerlerindeki bazı ustalar da kokoreçin insan sağlığına yararlı olduğunu söylediler.

 

YORUMLAR

17 Yorum Var
 • kokoreço 3 ay önce Şikayet Et
  aradaşlar kokoeç çok sağlıklı ve insan nı dinç tutuyor toptancıları var bir top halinde alın ve 8 parçaya bölün canınız nezaman çeker se alın bir tane tava da kızartıp yiyin kekik kimyon pulbiber tuz ortalama 120 tl ama bol bol 16 yarım yersiniz afiyet olsun.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • ramazan 3 ay önce Şikayet Et
  kilosu 60 tl ye çıkar artık bu haberden sonra.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • melik 3 ay önce Şikayet Et
  Tiksinmeyen yesin, hatta benim hakkımıda yesin.
  Cevapla
 • C.Türk 3 ay önce Şikayet Et
  Kokoreç,i temizliği önemlidir? oda Ortadan kesilerek içi açılır temizlenir kaynatılır ve çok sağlıklı duruma gelir?. zaten dışarda satılanlardan kaçmak lazım? Kokoreç,i yerinde yedinizmi? sizin için Şifa olur Farkında bile olamazsınız? :)
  İlk beğenen sen ol
 • MFS 3 ay önce Şikayet Et
  İyi de aşı da zaten bir çeşit mikrop. Mikroplu bağırsakları mideye indirince aşılanmış oluyorsunuz.
  Cevapla
 • C.Türk 3 ay önce Şikayet Et
  Aynen! yediğimiz her şeyde Mikrop var?
  İlk beğenen sen ol
 • C.Türk 3 ay önce Şikayet Et
  Ortadan kesilip içi kaynatılarak temzilenen koreç nasıl mikrop oluyor? Ona Bakarsanız Süt,üde kaynatmazsınız Mikrop olur insanı Öldürür?..Bulduğu Her pisliği yiyen Piliçdede,Tavukdada Mikrop var? :)
  İlk beğenen sen ol
 • haydar... 3 ay önce Şikayet Et
  Olsada yesek beeeh...
  Cevapla
 • Serdengeçti 3 ay önce Şikayet Et
  tadı idare ederde o kokusu yok mu ,koklaya koklaya 1 ekmek yenir.
  İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.