İzmir

Çeşme 4. Uluslararası Santranç Turnuvası

18:55 20 Haziran 2016
Çeşme 4. Uluslararası Santranç Turnuvası

Çeşme 4. Uluslararası Satranç Turnuvası, Aya Haralambos Kilisesi’nde başladı.

Toplam 13 ülkeden, 39’u ünvanlı olmak üzere toplam 365 sporcunun mücadele vereceği turnuvanın açılış hamlesini Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede yaptı.

Belediye Başkanı Karadede, açılış töreninde yaptığı konuşmada, ilçe olarak 4 yıldır turnuvaya destek verdiklerini belirtti.

Belediye Başkanı Karadede, "Çeşme Belediyesi olarak bu yıl da satranç sporunun önemli isimlerini ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Çeşme olarak gerek okullarımızda gerekse Çeşme Belediyespor’da satranç sporuna verdiğimiz önemi herkes biliyor. Bundan sonra da ilçe belediyesi olarak satranç sporuna gönül verenleri desteklemeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Satranç Federasyonu Çeşme Temsilcisi Mehmet Sarısaç ise, turnuvada önemli isimlerin mücadele verdiğini dile getirdi.

Sarısaç, şunları kaydetti:

"Bu turnuva ile Çeşme Open turnuvasının çok önemli bir istikrar yakaladığını düşünüyorum. Her yıl artarak bir ilgi ile düzenlenen turnuvada ilgiden dolayı 17 gün önce kayıtları kapatmak zorunda kaldık. 13 ülkeden, 365 sporcu A ve B kategorilerinde mücadele verecek. Bunların içinde belli bir seviyeye ulaşan 39 ünvanlı sporcu dereceye girebilmek için mücadele verecek. Türkiye’deki ünvanlı sporcu sayısı açısından katılımı en kapsamlı turnuva, çok kaliteli bir görünüme kavuştu. İlk defa Dünya Satranç Federasyonu tarafından bir hakem bu turnuvaya atandı. Azerbaycan’dan İbrahim Mamadov, uluslararası hakem olarak bu turnuvada görev yapacak. Bu turnuvanın düzenlenmesinde bizlere destek olan tüm kurum ve kuruluşlara sonsuz teşekkür ediyoruz."

Turnuva, 26 Haziran'da sona erecek.


YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.