Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

İzmir haberleri Küçükmenderes Sulama Birliği Toplantısı - 15 Şubat 2017

İzmir sondakika haberleri Ödemiş'te Küçük Menderes Sulama Birliği suyun ekonomik kullanılması için toplantı düzenledi. - 15 Şubat 2017, 19:01

Kaynak: AA / Eklenme: 15 Şubat 2017, 19:01 / Güncellenme: 15 Şubat 2017, 19:33
İzmir haberleri Küçükmenderes Sulama Birliği Toplantısı - 15 Şubat 2017

Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan'ın tarafından özel bir restoranda toplanan muhtarlara, suyun bilinçli kullanılması hakkında bilgi verildi.

Beydağ Barajı'nın doluluk oranıyla ilgili olarak muhtarları bilgilendiren Kaptan, 10 bin hektarlık alanda sulama yaptıklarını belirterek, yüklenici firmanın 2 bin 500 hektarlık alanı da sulamaya açacağını duyurdu.

Barajdaki suyun sulanmak istenilen alana yetmesinin imkansız olduğunu vurgulayan Kaptan, "Acilen, modern sulama tekniklerine geçmemiz gerekir. Geçmiş yıllarda Menderes yatağına bilinçsizce su bırakılması büyük bir su kaybına sebep olmuştur." dedi.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

İzmir'de izinsiz gösteride bir kişinin ölümüne ilişkin dava

İzmir'de, terör örgütü DEAŞ'ın Kobani'ye (Ayn el Arap) saldırısı sonrasında düzenlenen izinsiz gösterilerde silahla yaralanan ve hastanede hayatını kaybeden Ekrem Kaceroğlu'nun ölümüne neden oldukları öne sürülen sanıkların yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.