Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Küçükmenderes Sulama Birliği Toplantısı

Ödemiş'te Küçük Menderes Sulama Birliği suyun ekonomik kullanılması için toplantı düzenledi.

Kaynak: AA / Eklenme: 15 Şubat 2017, 19:01 / Güncellenme: 15 Şubat 2017, 19:33
Küçükmenderes Sulama Birliği Toplantısı

Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan'ın tarafından özel bir restoranda toplanan muhtarlara, suyun bilinçli kullanılması hakkında bilgi verildi.

Beydağ Barajı'nın doluluk oranıyla ilgili olarak muhtarları bilgilendiren Kaptan, 10 bin hektarlık alanda sulama yaptıklarını belirterek, yüklenici firmanın 2 bin 500 hektarlık alanı da sulamaya açacağını duyurdu.

Barajdaki suyun sulanmak istenilen alana yetmesinin imkansız olduğunu vurgulayan Kaptan, "Acilen, modern sulama tekniklerine geçmemiz gerekir. Geçmiş yıllarda Menderes yatağına bilinçsizce su bırakılması büyük bir su kaybına sebep olmuştur." dedi.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Kalp hastası çocuklardan yapay kalpli Tuğra'ya çağrı

EFSUN YILMAZ - Yapay kalp cihazı desteğiyle hayatta kalmaya çalışan ve Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veren 7 yaşındaki Tuğra Dizyörür'ün yeniden gözlerini açması için Türkiye'nin her köşesinden 3-10 yaşları arasındaki "kalp hastası çocuklar" videolu çağrı yaptı.

Bulgaristan Türklerine "seçim beyannamesi" hatırlatması

EŞBER AYAYDIN - Bulgaristan'da, üyelerinin büyük bölümünü Türklerin oluşturduğu DOST Partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Abdurrahim Nursoy, 26 Mart'ta yapılacak erken seçimde Türkiye'de kurulacak 35 sandıkta etkin oy kullanılabilmesi için, Bulgar vatandaşı Türklerin beyanname doldurmalarının hayati önemde olduğuna dikkati çekti.