Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Küçükmenderes Sulama Birliği Toplantısı

Ödemiş'te Küçük Menderes Sulama Birliği suyun ekonomik kullanılması için toplantı düzenledi.

Kaynak: AA / Eklenme: 15 Şubat 2017, 19:01 / Güncellenme: 15 Şubat 2017, 19:33
Küçükmenderes Sulama Birliği Toplantısı

Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan'ın tarafından özel bir restoranda toplanan muhtarlara, suyun bilinçli kullanılması hakkında bilgi verildi.

Beydağ Barajı'nın doluluk oranıyla ilgili olarak muhtarları bilgilendiren Kaptan, 10 bin hektarlık alanda sulama yaptıklarını belirterek, yüklenici firmanın 2 bin 500 hektarlık alanı da sulamaya açacağını duyurdu.

Barajdaki suyun sulanmak istenilen alana yetmesinin imkansız olduğunu vurgulayan Kaptan, "Acilen, modern sulama tekniklerine geçmemiz gerekir. Geçmiş yıllarda Menderes yatağına bilinçsizce su bırakılması büyük bir su kaybına sebep olmuştur." dedi.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Arnavutça ilk ders İzmir'de verilecek

Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rıfat Sati, ortaokullarda Boşnakça ve Arnavutça dersinin seçmeli ders kapsamına alınarak öğretim programlarına konulmasını Türkiye'deki Balkan göçmenlerinin memnuniyetle karşıladığını bildirdi.

Servis minibüsünde unutulan çocuğun ölmesi

İzmir'de, okul servis minibüsünde unutulduktan sonra hastanede yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ölümüne ilişkin, özel anaokulunun müdürü Yurdagül İşgören'in ifadesinde, servis görevlisi ve öğretmeni suçladığı belirtildi.