Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

İzmir haberleri Halk oylamasına doğru - 14 Nisan 2017

İzmir sondakika haberleri İzmir'de aralarında ülkü ocakları vakfı eski ilçe başkanlarının bulunduğu bir grup, pazar günü yapılacak halk oylamasında "evet" oyu vereceğini açıkladı. - 14 Nisan 2017, 22:04

Kaynak: AA / Eklenme: 14 Nisan 2017, 22:04 / Güncellenme: 14 Nisan 2017, 22:13
İzmir haberleri Halk oylamasına doğru - 14 Nisan 2017

Karabağlar ilçesinde bir araya gelen grup üyeleri adına açıklama yapan eski Ülkü Ocakları Karabağlar İlçe Başkanı Ali Can Acar, Türkiye'nin içinde bulunduğu ve sürüklenmeye çalışıldığı kaos ortamından kurtarmak için güçlü bir hükümet modeline ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

Halk oylamasına sunulan anayasa değişikliği ile devlet yönetim modelinde çift başlılığın ortadan kalkacağını ve yönetim sürecinde, seçim sürecinde yaşanan kriz ortamları kaybolacağına dikkati çeken Acar şunları söyledi:

"Seçilmiş iktidarın göreve gelme sürecinde yaşanan zaman kayıpları tarih olacaktır. Devletlerin görevi, o devletin kurulduğu vatan topraklarında yaşayan halkın ikbal ve istiklali güvence altına almak ve güvenliğini sağlamaktır." dedi.

Acar, ayrıca Türkiye'nin tarihinde görülmemiş saldırıların hedefi haline geldiğini belirterek, "Bugün birlik olma günüdür. Devlete, vatana, millete sahip çıkma bir olma günüdür. Vatan sevdalısı eski ülkü ocakları başkanları olarak bizde memleket meselesi olarak gördüğümüz referandum oylamasında gelecegimiz için istiklal için istikbal için istikrar için 'evet' diyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Uluslararası Ege Adaları Sempozyumu

Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, "Bugün Türkiye Cumhuriyeti devletinin belki çok meselesi var. Güneydoğu meselesi, Musul, Kerkük diyoruz. PKK, PYD diyoruz. Suriye, Halep diyoruz ama bunun yanında eş zamanlı olarak bizi çok yakından ilgilendiren, en az bunlar kadar ortada olan temel bir mesele adalar." dedi.

"Maden Güvenlik Kurumunun kazaların önlenmesinde faydası olacak"

AHMET BAYRAM - Türkiye Madenciler Derneği Başkanı Atılgan Sökmen, kurulması planlanan Maden Güvenlik Kurumunun madencilik sektöründe iş sağlığı ve güvenliğine ciddi katkısı olacağını belirterek, "Biz bu kurumu destekliyoruz. 300 kişilik bir müfettişler ordusuyla iyi eğitilmiş, madenciliği bilen bir ekiple bu iş takip edilecek. Kazaların önüne geçilmesi noktasında ciddi faydaları olacak." dedi.